Raramodo

Jak ja lubię takie odkrycia! Po niedawnych fascynacjach rzeczami, które w Polsce póki co są niedostępne (strasznie to frustrujące swoją drogą), trafiam do sklepu, który idealnie wpasowuje się w moje najświeższe upodobania, a jednocześnie jest polski i na dodatek przystępny finansowo. Torebki Raramodo zauroczyły mnie od pierwszego wejrzenia. Kolorystyka, forma i minimalizm w najczystszym wydaniu. Postanowiłam przeprowadzić małe śledztwo, by dowiedzieć się kto, po co i dlaczego :-).


Źródło zdjęć: raramodo.pl

1. Kto stoi za Raramodo?
Pomysłodawczynią Raramodo jest Anna – młoda pasjonatka mody oraz szeroko pojętego projektowania i twórczości jakie się z kreowaniem mody łączą.
Należałoby stwierdzić, że przygoda z projektowaniem torebek i akcesoriów zaczęła się już kilkanaście lat temu, kiedy to jeszcze podczas nauki w Liceum Plastycznym powstawały pierwsze projekty torebek. Z materiałów „złowionych” w second handach – futerek, skór i starych jeansów wyłaniały się ciekawe i niecodzienne projekty torebek,  budzące wielkie zainteresowanie tak wśród koleżanek jak i pedagogów. Było to dość niedawno, ale może nie wszyscy pamiętają, że nie było jeszcze wówczas w Polsce tzw. „sieciówek”, w sklepach wybór ciekawych fasonów był ubogi, także potrzeba było nie lada pomysłowości aby ubrać się niecodziennie, oryginalnie i ciekawie.

2. Skąd taka nazwa?
„Raramodo” powstało niemalże jak „Dadaizm”, z  tą może różnicą, że było tu mniej przypadku w wertowaniu słownika. Jest to dość swobodne potraktowanie łacińskich terminów rara oraz modo. Rara jako rzadki oraz modo jako sposób.  Modo kojarzy się nam także z modą, czyli tym czym Raramodo się zajmuje. Ważne było, aby nazwa była prosta, łatwa do przeczytania, intrygująca,  naprowadzająca na sferę działań związanych z modą, ale tym samym nie posiadająca znaczenia.

3. Jak to się zaczęło?
Jak już wcześniej zostało nadmienione, zaczęło się od zainteresowania sztuką i podjęcia nauki w Liceum Plastycznym. Dalej były studia na Wydziale Artystycznym, półtoraroczny epizod związany z pracą w agencji reklamy oraz ostateczna decyzja – projektowanie torebek pozostaje najważniejszą z dziedzin jaka pozwala w pełni twórczo się realizować.

4. Skąd Raramodo czerpie inspiracje?
Raramodo głównie stawia na prostotę, ład, dobry design. Inspiracje bywają różne, natchnieniem może być zestaw kolorystyczny, faktura tkaniny, skóry czy też ciekawa okładka książki w Empiku. Wiele interesujących rozwiązań znaleźć też można w samej naturze – banalne ale prawdziwe, zawsze znajdzie się coś nowego, nieodkrytego co zachwyci i uwolni wenę.
Torebki Raramodo mają być alternatywą dla tych obładowanych okuciami i zbędnymi dodatkami, powstających najczęściej w Chinach. Mają to być wzory  nieskomplikowane ale jednocześnie wyszukane. Pośrednią ich inspiracją często bywa design w grafice.

5. Plany na przyszłość? Sklep stacjonarny? Podbój świata? 🙂
Sklep stacjonarny – czemu nie? Konkretnych planów jeszcze nie ma, ale jest to na pewno jeden z punktów na liście. Podbój świata już niejako się rozpoczął, ponieważ Raramodo ma swoje wielbicielki od Japonii przez Rosję, Australię, Francję aż po USA i Meksyk.  Internet jest wspaniałym i dającym wielkie możliwości narzędziem, na którym na razie głównie skupia się sprzedaż Raramodo.

6. Co znajdziemy w kolekcji na jesień/zimę 2009? Nowe kolory, kroje, pomysły?
W planach na tą jesień i zimę są skóry naturalne. Kolory ziemi – naturalne, zgaszone. Zawsze obecna czerń, szarości i brązy. Nowe kroje – dla miłośniczek trapezu i obszernego prostokąta oraz naturalne dodatki – kamienie i minerały.

7. Czy wykonujecie torby na zamówienie (np. fasony z kolekcji, ale z innego materiału)?
Jest możliwe wykonanie torby na zamówienie. Może wiązać się to z dodatkowym czasem oczekiwania oraz kosztami, ale zawsze można się skontaktować i przedstawić swoją wizję danego modelu.

8. Do kogo skierowana jest oferta Raramodo? Czy istnieje w Waszej wyobraźni wymarzona, idealna klientka?
Oczywiście, że istnieje wymarzona, idealna Klientka! Jest nią osoba zadowolona z zakupu.
Oferta skierowana jest do kobiet ceniących oryginalność, które unikają masowo produkowanych przedmiotów.  Dla kogoś kto szuka unikalnego, ciekawego stylu. Torebki szyte są w limitowanych seriach i zaprojektowane by łączyć atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością.

Serdecznie dziękuję za rozmowę, a Czytelników zapraszam do tutaj :-).

14 Comments

 • nszafa
  Posted 1 października 2009 08:46 0Likes

  Harel, chciałam publicznie i oficjalnie wyznać Ci miłość (bez oświadczyn, bo obie jesteśmy zaobrączkowane) za znalezienie tego cuda 🙂

 • cledomro
  Posted 1 października 2009 09:03 0Likes

  Torebki faktycznie piękne, choć lepiej by było, gdyby były zapinane na zamek, zamiast magnesów (to pierwsze, co mi się w takich torebkach psuje, niestety).

 • styledigger
  Posted 1 października 2009 09:20 0Likes

  Boskie! Mam już swoje trzy upatrzone typy i na pewno któryś z nich kupię!

 • ryfka81
  Posted 1 października 2009 09:44 0Likes

  Bardzo fajne wzornictwo, tylko szkoda, że torby nie ze skóry. Ale skoro mają się pojawić, to czekam 🙂

 • czula-halina
  Posted 1 października 2009 12:18 0Likes

  Rarka Plusa?

 • agatiszka
  Posted 1 października 2009 15:20 0Likes

  Te torby są boskie!! Takie architektoniczne!!

 • annablackie
  Posted 1 października 2009 16:23 0Likes

  Twoje odkrycie jest naprawdę bardzo cenne, bo znaleźć dziś prostą torbę, a przy tym ładną torbę, graniczy z cudem! 🙂

 • baglady
  Posted 1 października 2009 17:45 0Likes

  piekne i swietnie, że z ekoskóry

 • majself
  Posted 1 października 2009 18:15 0Likes

  Przebóg, co się może popsuć w zapięciu na magnes? Mnie się właśnie zamki psują.
  Torby są PRZECUDOWNE i już wiem, że jedną chcę. Cóż poradzę, wolę torebki od butów.

 • poshash
  Posted 1 października 2009 21:23 0Likes

  Świetne torebki, jedną mam już upatrzoną, gratuluję odkrycia!:)

 • agnieszkack
  Posted 2 października 2009 08:41 0Likes

  Wpisu nie przeczytałam z braku czasu. Torby faktycznie są cudne, wyjątkowe, pojemne. Kupiłam jedną jakiś czas temu. Wielką wadą jest zapinanie na magnes. Rozwaliło się po miesiącu, rozdarło wewnętrzną część materiału. Trochę ciężko się w niej czegokolwiek szuka, bo nie otwiera się zbyt szeroko. Ale dla takiego wyglądu można to przecierpieć 😉

 • blondynechka
  Posted 3 października 2009 09:51 0Likes

  Fantastyczne torby w niemożliwie niskiej cenie 😀

 • porsher
  Posted 5 października 2009 20:37 0Likes

  Torebka ze zdjęcia, była rok temu na allegro. Nie jest wielkim odkryciem, ale faktycznie jest ciekawa i intrygująca.

 • nina007
  Posted 24 października 2009 15:06 0Likes

  Już ostrzę pazurki na jedną z nich. Dzięki za odkrycie, za takę cenę raczej trudno kupić coś ciekawego a tu proszę bardzo.
  Pozdrawiam.

Leave a Reply