Poproszę!

Któryś z tych płaszczy oraz sukienkę w paski.
O ile zwykle lookbooki Zary specjalnie mnie nie zachwycają, to ten najnowszy (w całości do obejrzenia tutaj) spowodował nieznaczne, lecz jednak, przyśpieszenie bicia serca. Zwłaszcza na widok płaszcza (musiałam zrymować ;-)) i tych nieregularnych, jakby batikowych pasiastych motywów. Oraz „margielowatych” kozaków, które najwyraźniej dość płynnie ze sfery awangardowej przeszły do ulicznej czy też po prostu sklepowej i straciły wprawdzie nieco swojej magii i niedostępności, ale z drugiej strony miło mieć je na wyciągnięcie ręki.
Czy jednak cała moda niszowa będzie aż tak popularna? Czy nagle w każdej sieciówce będziemy mogli kupić buty tabi oraz sukienki pół mini – pół midi? Z jednej strony nie miałabym nic przeciwko, na obecnym etapie moich fascynacji byłoby mi to nawet na rękę, ale z drugiej strony jak coś robi się zbyt popularne, gwałtownie zmniejsza się przyjemność użytkowania (przynajmniej u mnie, może to kompletnie bez sensu, ale cóż, nic się nie da poradzić :-)). Mam tak na przykład z ćwiekami, które zdążyły mi się znudzić, zanim zaczęłam im się w pełni poświęcać :-). Więc cieszę się, że powstrzymałam się od nabicia nimi kilku kołnierzy oraz akcesoriów.
I całkiem przypadkowo ujawniłam jeden z tematów, jakie pojawiły się kilka dni temu w rozmowie z wspomnianą w poprzednim wpisie Heike_Kitsch, z którą doszłyśmy zresztą do tych samych egoistycznych wniosków :-)).

Źródło zdjęć: groszki.pl

10 Comments

 • frenja
  Posted 19 września 2009 08:39 0Likes

  Ja z tego lookbooka zakochałam się w jasnoszarym, dwurzędowym, militarnym krótkim płaszczyku ze stójką. Kocham, kocham, kocham!

 • poshash
  Posted 19 września 2009 09:46 0Likes

  Och ja też, ja też:)!
  Hmmm…chyba często jest tak, że jeśli coś jest już na wyciągnięcie ręki, staje się przez nas mniej pożądane. Zwłaszcza, jeśli zdąży się spopularyzować.

 • zielona-karuzela
  Posted 19 września 2009 10:03 0Likes

  ten karmelowy płaszcz jest świetny 🙂

 • alicepoint
  Posted 19 września 2009 11:12 0Likes

  ten szary płaszczyk podobny do tego z Reserved co Ci sie tak podobał. Może będzie lepszej jakości:)
  A tak na serio, to widziałam jesienną kolekcje Zary i bardzo mi się podoba. Aczkolwiek zauważyłam jedną nieprzyjemną rzecz (o której chyba Ty już gdzieś pisałaś) ceny w Zarze strasznie poszły w góre. Szczególnie na dziale WOMAN. Np. płaszcze kosztują od 499zł w góre. A znalazłam nawet korzuszek za 1600zł ;] Gdybym miała w zanadrzu tyle pieniędzy, to poszłabym do innego sklepu. Nie miałabym sumienia kupić płaszcza za 600zł ze świadomości że za pół roku na przecenie będzie kosztował 150zł.

 • czula-halina
  Posted 19 września 2009 16:22 0Likes

  O Jezu ,musze to mieć!

 • rozowafasolka
  Posted 21 września 2009 13:21 0Likes

  Ja jakoś za ćwiekami specjalnie nie szaleję, ale ostatnio znalazłam małe, złote ćwieki i postanowiłam nimi ozdobić nowy turkusowy sweterek z rękawkiem 3/4 i teraz wygląda super. Pomyśleć jaką zbrodnię popełniłabym doszywając do niego guziki tak jak miałam w planie… To moje pierwsze DIY, ale bardzo spontaniczne. Jestem z siebie zadowolona. Osoby, które już go widziały są nim zachwycone.

 • sneakymagpie
  Posted 21 września 2009 18:48 0Likes

  Sukienka jest swietna!

 • lilu.lilu
  Posted 22 września 2009 08:37 0Likes

  płaszcze są piękne, świetnie się układają na ciele, ale te ceeeeny…. 😉

 • blondynechka
  Posted 22 września 2009 21:20 0Likes

  pierwsze zestawienie bomba! niestety jesienna kolekcja w samym już sklepie nie rzuciła mnie na kolana :/

 • queen.b
  Posted 24 września 2009 10:22 0Likes

  Coraz bardziej moda chce nas upodobnić do wieszaków… A ja na przekór będę nosić wszystko, co ma pasek i prezentuje wcięcie:)

Leave a Reply