Biel do kwadratu

Biel jest nową czernią bla bla bla :). Co sezon coś jest określane mianem nowej czerni. Był szary, był beżowy, nawet zielony przez moment (choć stwierdzenie dotyczyło raczej wypromowania ekologicznego stylu życia niż obowiązek posiadania małej zielonej sukienki). Jednak skoro Alexander Wang w swojej wiosennej kolekcji nie pokazuje ani jednego czarnego elementu, a procent zarezerwowany dla czerni przekazuje bieli, coś musi być w tych wkurzających słowach ;). I rzeczywiście, białego koloru jest więcej niż zazwyczaj. Nawet słynny kolorowy pokaz marki Jil Sander rozpoczął się od białego zestawu. Calvin Klein, Chloe, Celine, Michael Kors, MaxMara – wymieniać dalej?
Kolejny dowód poniżej. Wiosenna kampania izraelskiej marki Mandinka. Biel noszona warstwowo – to jest to! Unikamy wtedy skojarzeń z fartuchem lekarskim (swego czasu miałam ten problem z białą szmizjerką, więc wiem, co mówię ;)). Genialnie prezentują się też bransoletki w formie mankietów. Nawet białe legginsy mają „to coś” (nie sądziłam, że kiedykolwiek to stwierdzę ;)).
Wiadomo, dopóki stoi się przed obiektywem na idealnie białym tle, wszystko jest w porządku. Jak ma się sprawa z tym kolorem w życiu codziennym? Czy w bieli każdemu jest do twarzy? Cóż… Przemilczmy wady, cieszmy się z zalet :).

Zdjęcia: Mandinka

7 Comments

 • Gość: iOliW, r2.limes.com.pl
  Posted 25 marca 2011 19:01 0Likes

  W ogóle cały lookbook jest świetny, ja nie przepadam szczególnie za bielą, bo niezbyt specjalnie w niej wyglądam, ale to mi się podoba.

 • katasia_k
  Posted 25 marca 2011 19:21 0Likes

  W mojej nadmorskiej miejscowości znajdują się sklepy, w których sprzedaje się tylko białe lniane ubrania. Nie muszę chyba dodawać, że latem cieszą się dużym powodzeniem?

 • Gość: , aaok199.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Posted 26 marca 2011 08:03 0Likes

  No i świetnie! Właśnie planuję swój ślub a nie chciałam tradycyjnej białej bezy. Teraz będę mogła kupić swoją sukienkę w pierwszym lepszym sklepie!

 • anio_i_takie_tam
  Posted 26 marca 2011 08:16 0Likes

  Bardzo biel do mnie przemawia. Bardzo bardzo 🙂

 • czula-halina
  Posted 26 marca 2011 08:47 0Likes

  Tylko dlaczego po tym wpisie spadł śnieg?

 • millesoffashion
  Posted 26 marca 2011 17:33 0Likes

  Biel, biel, biel! Dla mnie wygrywa biała marynarka:)

 • Gość: Aleck, apn-77-114-201-81.dynamic.gprs.plus.pl
  Posted 26 marca 2011 19:46 0Likes

  Biel, biel, co z tego skoro i tak nie mogę znaleźć sukienki godnej slubu..:) Wydawałoby się, że mam ułatwione zadania, białych sukienek miało byc zatrzęsienie. Na razie jednak nie w sklepach. ale w internecie;)
  lookgoodbook.blogspot.com/

Leave a Reply