Dresscode is broken… ENTER (the Void)

Oto prawdziwe przełamanie stereotypu. Nigdy więcej przewidywalnej czy zachowawczej dzianiny. Jest tyle niewykorzystanych możliwości, tyle nowych rozwiązań, wystarczy wiedzieć, co w trawie piszczy. Kinga Król wie świetnie, bo z dzianiną pracuje od wielu, wielu lat. Wszelkie nowinki techniczne to dla niej codzienność, o której może opowiadać godzinami. Tytułowy kod, który letnią kolekcją postanowiła złamać, to jednak znacznie więcej.

conf_ss2015_image1

Zero grzecznych sweterków, bezpiecznych kolorów, uniwersalnych fasonów. Koniec z tym. CONFASHION nigdy nie celowało w główny nurt, ale dopiero ta kolekcja potwierdza to na sto procent. Dziewiarstwo jako podstawa działań, z początku mocno ograniczało projektantkę. Ale nie ze względów technicznych, jak mogłoby się wydawać, a praktycznych. Eksperymentalne formy można było wyprodukować tylko w określonej liczbie egzemplarzy. A nawet minimalna ilość była za wysoka. Z czasem eksperyment zszedł na drugi plan, pozostał kolor i chęć udowodnienia, że dzianina może być niezwykle nowoczesna.

Jednak dzianina to nie wszystko. W kolekcji na wiosnę i lato 2015 niemal tyle samo miejsca zajmują tkaniny, bawełniane i syntetyczne. Te drugie najlepiej sprawdzają się w wypadku akcesoriów. Torby i plecaki ze sztywnego materiału zdobione mocnym, nieścieralnym drukiem, będą odporne na działanie czasu znacznie dłużej niż nawet najwyższej jakości bawełna. Nadruki są autorskie, jak zwykle. To wizje powstałe w wyobraźni projektantki, przeniesione na surowce za pomocą najróżniejszych technik, niektóre w rodzimych firmach, inne w Hong Kongu (druk na dzianinie wykonuje tam także marka Kenzo).

Enter the void, czyli wejście w pustkę, jest kolejnym manifestem projektantki. Pustkę odbiera jako stan wyzwolenia umysłu, a całość kolekcji – zwycięską walkę z narzuconymi formami. To także pusta kartka, na której powstaje szkic, który zawsze jest podstawą jej działań. Najprostsze fasony łamane są krzykliwą grafiką. Te bardziej skomplikowane tworzą odważne bloki kolorów.

Jednocześnie CONFASHION to dbałość o środowisko. Przędza nie musi być organiczna, by wspierać dobre metody działania. Przede wszystkim praca z dzianiną minimalizuje ilość odpadków. Materiału nie kroi się, tylko tworzy konkretne części wykroju maszynowo. Nawet te elementy, które nie powstają z Polsce (z przyczyn technicznych, póki co), robione są „od nitki”, jak opisuje sama projektantka. „Chciałam stworzyć markę, ktora respektuje ceny producentow, szanuje pracę ktora jest włożona w  wykonanie każdej pojedynczej sztuki  Stworzyć markę, ktorej nie jest obojętne gdzie i z kim pracuje” – mówi Kinga Król. I udało się, co potwierdza m.in. udział w ogólnoświatowej kampanii Fashion Revolution.

P.S. Więcej o samej marce możecie przeczytać w Alfabecie Harel na Fashion Post.

P.S.2. Mam dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych. Już w najbliższy weekend całą kolekcję CONFASHION będzie można obejrzeć i kupić podczas letniej edycji targów HUSH w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

Poniżej lookbook najnowszej kolekcji marki w ujęciu Kamila Strudzińskiego.

Confashion_LB_web_01
Confashion_LB_web_02
Confashion_LB_web_03
Confashion_LB_web_05_blis
Confashion_LB_web_08
Confashion_LB_web_09
conf_ss2015_image3new
Confashion_LB_web_10
Confashion_LB_web_13
conf_ss2015_image2
Confashion_LB_web_14
Confashion_LB_web_15
Confashion_LB_web_16
Confashion_LB_web_19
Confashion_LB_web_20
Confashion_LB_web_22
Confashion_LB_web_23
Confashion_LB_web_25
Confashion_LB_web_26
Confashion_LB_web_27
Confashion_LB_web_28
Confashion_LB_web_29

Fot. Kamil Strudziński / www.strudzinski.com
Modelka: Paula / United for Models
Makijaż: Paulina Kurowiak
Stylizacja: Kinga Król, Maja Meller
Włosy: Kinga Francuz
Buty: HEGO’S MILANO

3 Comments

 • Jarek
  Posted 8 czerwca 2015 17:31 0Likes

  Nie no, wręcz kocham czytac te Twoje wpisy 🙂 Sa swietne, jedne z najlepszych jakie zdarzyło mi się czytac w polskiej sieci, serio 🙂 Nie przesadzam, jestes mistrzem 🙂 Naprawde, polecam Cię kazdemu znajomemu, który pyta się mnie o jakieś ciekawe rzeczy do czytania w sieci 🙂 Z niecierpliwoscia czekam na kolejny wpis 🙂

 • Mario Bertulli
  Posted 10 czerwca 2015 11:26 0Likes

  Dziękuję za artykuł, świetne zdjęcia i zaskakujące połączenia. Stylizacja z tytułowego zdjęcia jest moim numerem 1!

 • k
  Posted 11 czerwca 2015 08:10 0Likes

  Polecam do noszenia bardzo bardzo, mam 3 swetry Confashion i wszystkie służą mi dzielnie i zbierają komplementy 😉

Leave a Reply