Wonderer

Natura w zupełnie innym wydaniu. Organicznie i ekologicznie – to wiadomo, możemy przestać traktować te informacje jak nowość i temat na pierwszą stronę. Wearso z raz obranej ścieżki nie zejdzie i chwała marce za to. Natomiast prócz szerzenia świadomości i dbania o otoczenie, zawsze liczyła się forma. Tym razem na warsztacie wylądowały zwierzęta, ich umaszczenie, zdolności wtapiania się w otoczenie, dostosowywania się do okoliczności. Nie tylko kameleon to potrafi, choć to on pierwszy przychodzi do głowy. Ryby, które udają koralowce, niewidzialne meduzy, ciężkie do zauważenia patyczaki oraz wszelkie zakamuflowane stworzenia w cętki, pręgi i ciapki przyniosły pretekst do stworzenia kolekcji wielowymiarowej, wielofunkcyjnej i pomalowanej w absolutnie zwariowane desenie. Kamuflaż zaserwowany jest przewrotnie, tak, by wtopić się w radosny, miejski świat, pełen kolorów i lekkiego, wakacyjnego nastroju.

WEARSO WONDERER (23)
Tu skrzydła, tam pancerz, złożone z wielu części, dynamiczne, nabierające nowych kształtów w zależności od sposobu noszenia czy poruszania się. Niemal każdy element został zaprojektowany tak, by można go było nosić przynajmniej na dwa sposoby. Sukienki, bluzki i kombinezony zawsze mają płytszy i głębszy dekolt – od nas zależy, czy wolimy odsłonić przód czy tył. Z racji swobodnych krojów można też asymetrycznie odsłonić ramię. Zwisają swobodnie lub proszą się o przewiązanie szarfy i troczki, tańczą nierównomierne brzegi spódnic, udając nogawki lub w drugą stronę: nogawki udające spódnice. Najistotniejsze historie rozgrywają się w czerni, wspomniany deseń stanowi udane dopełnienie – choć również pozostaje daleki od banału. Czarno biały lub z dodatkiem mocnego różu i zieleni zaciera różnice między mini a maksi, długim rękawem a odsłoniętym ramieniem. Igra też z oficjalną formą ołówkowej spódnicy, wpuszczając w talię tasiemkę, a przede wszystkim używając do jej produkcji miękkiej dzianiny. „Wanderer” to też mnóstwo sukienek, kolejna wynika z poprzedniej, można by się pokusić o zabawę w „znajdź różnice” i mieć z tego sporo przyjemności. Pęknięcia na ramionach, udawane rękawy, drapowania, kieszenie, talia podkreślona, podniesiona lub obniżona, czasem tylko drobne detale, które dopiero w noszeniu okazują się kluczowe.
Sezon letni to nowy etap dla Wearso w kwestii projektanckiej. Kolekcja powstała bowiem we współpracy z marką Enugo. Część ubrań zaprojektowała tradycyjnie Aleksandra Waś, ale część – Natalia Golec, niezwykle zdolna absolwentka MSKPU, która co i rusz zgarnia kolejne prestiżowe nagrody (niedawno wygrała OFF Fashion Kielce, w 2016 konkurs New Look Design Refresh). Otwarcie na nową energię przyniosło powiew świeżości, a jednocześnie umocniło wszystko, co w Wearso najważniejsze. Zresztą zobaczcie sami.
WEARSO WONDERER (18)
WEARSO WONDERER (13)

Fot. Mateusz Grzelak
Modelka: Olga Krasova
Makijaż: Zosia Krasuska-Kopyt
Nadruki: Tomek Kuczma
Buty: Trippen
Okulary: MOKO 61

Leave a Reply