Remanent ciąg dalszy

Z gigantyczną radością przedstawiam Wam dwa szarobure owoce mojej współpracy z Projektem Remanent. Nieco ponad rok temu miała ona swój początek w postaci białej koszulki. Podkreślałam wtedy, że jej nie zaprojektowałam, tylko ją wymyśliłam. To jest ogromna różnica i przy rzeczach poniższych również będę się upierać. Z bardzo prostego szkicu mojego autorstwa ekipa Remanentu wyczarowała formę, wykrój, a potem gotowe ubrania. Po prostu coś sobie wymarzyłam, a grupa zdolnych ludzi w profesjonalny sposób to zrealizowała.
Sukienka powstała z tęsknoty za czasami, gdy wszystko było na mnie za duże – czyli za dzieciństwem. Bluzy czy spódnice mamy z powodzeniem stawały się sukienkami, z kolei sukienki – balowymi sukniami do samej ziemi. Odkryłam też wtedy, że spodnie zakładane na głowę odpowiednio zamotane potrafią zamienić się w turban. i tak dalej, i tak dalej… Narysowałam więc bluzkę z wycięciem V, lecz o tak dużych wymiarach, by dała się nosić jak sukienka. Aby było mniej typowo, identyczny dekolt mamy z tyłu. Troczki to ulepszenie Remanentu. Okazało się bowiem, że bez nich sukienka świetnie się nosi, ale na poziomie podłogi. Jeśli ktoś lubi aż tak luźne rzeczy, może je odciąć. Na własne ryzyko. Surowiec to bardzo gruba, mięsista i miękka dzianina bawełniana. Testuję ją już od jakiegoś czasu i jedyne, co się dzieje, to lekkie mechacenie po lewej „misiowatej” stronie. Czyli rzecz całkowicie normalna i nieunikniona.
Projekt Remanent i Harel
Projekt Remanent i Harel
Projekt Remanent i Harel
Spodnie z kolei są wynikiem nieudanych poszukiwań najzwyczajniejszych na świecie dresów. Bez przeszyć, zwężeń, marszczeń i wielkiej mody w domyśle. Takie do łażenia po domu, spania i biegania z psem. Od święta noszenia w taki sposób (czyli wychodzi na to, że poszukuję ich od pięciu lat!). Zostały uszyte z bawełnianej dzianiny o nietypowej strukturze. Dżersejowy splot zakłócają maleńkie czarne kulki. Kieszenie? Oczywiście obecne.
Jedna uwaga do poniższych zdjęć: dresy Harel powinno się nosić nisko na biodrach, by uzyskać pożądany stopień nonszalancji oraz pozy „na niczym mi nie zależy, bo i tak jestem boska”. Aha, najważniejsze. Te dwa epokowe dzieła będzie można kupić na najbliższym Misz-Maszu, o którym pisałam wczoraj. A już dziś można zrobić to drogą wirtualną.
Projekt Remanent i Harel
Projekt Remanent i Harel

Zdjęcia: Projekt Remanent

16 Comments

 • Magda
  Posted 8 stycznia 2014 14:10 0Likes

  A w pakiecie będą rabaty? 😉

  • harel
   Posted 8 stycznia 2014 14:14 0Likes

   Jeśli cały Misz-Masz jest z rabatami, to myślę, że tak 🙂

   • Magda
    Posted 8 stycznia 2014 15:54 0Likes

    To w piątek będę negocjować 🙂

    • Magda
     Posted 10 stycznia 2014 18:00 0Likes

     Byłam, negocjowałam, kupiłam. Sukienka jest świetna (chociaż pewnie robi niewyobrażalną krzywdę mojej sylwetce, ale no cóż, mam to gdzieś). A spodnie są genialne. Przymierzyłam jej w domu i nie mam zamiaru zdejmować

     • harel
      Posted 14 stycznia 2014 14:41 0Likes

      Cieszę się! Niech się dobrze noszą. A krzywda na szczęście bezbolesna 😉

 • Basia
  Posted 8 stycznia 2014 14:51 0Likes

  Ta nietypowa struktura dzianiny jest cudowna!

 • Lucy
  Posted 8 stycznia 2014 15:25 0Likes

  Matka blogerka tysiąca talentów, brawo! Bluza mnie przekonała by wybrać się na Misz-Masz

  • harel
   Posted 8 stycznia 2014 18:45 0Likes

   Jestem pewna, że będzie łatwiejsza do zdobycia niż Isabel 😉

 • format1x1
  Posted 8 stycznia 2014 16:16 0Likes

  te gatki już jakiś czas obserwuje – świetne! zwróciłam własnie uwagę bo są proste , bez niczego, wiec takie jakich potrzeba.!

 • myszki
  Posted 8 stycznia 2014 18:43 0Likes

  a jaka cena orientacyjnie? 🙂

 • Pani La Mome
  Posted 8 stycznia 2014 21:14 0Likes

  Szkoda, że Mikołaj za nami…alle od czego inne okazje…a nawet gdybym miała sprezentować sama sobie.
  Te ciuchy wglądają na bardzo miłe:)

 • zielona-karuzela
  Posted 8 stycznia 2014 21:32 0Likes

  Cuda!

 • Wiwi
  Posted 8 stycznia 2014 21:40 0Likes

  Bluzko-sukienko nie dla mnie, ale spodnie – geniusz! Gratulacje! 🙂

 • goncia
  Posted 9 stycznia 2014 16:36 0Likes

  W dresikach Cię widziałam, ale chciałabym zobaczyć Ciebie w tej sukience!;)

Leave a Reply