Wear Polish

Nowy rok na blogu zaczniemy dobrymi wiadomościami. Już za tydzień rozpocznie się Berlin Fashion Week, a w ramach imprezy pojawi się potężny polski akcent. W dodatku poświęcony etycznej modzie. Chodzi o polską przestrzeń na targach Neonyt, które, jak czytamy w informacji prasowej, są największym wydarzeniem poświęconym w całości projektowaniu etycznemu na świecie. Wear Polish to wspólne miejsce dla projektantów działających w duchu poszanowania środowiska naturalnego. Powstało z inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza w ramach szeroko zakrojonych działań promujących polską modę zagranicą. Kto pojawi się w specjalnie wybudowanym pawilonie?

Dla fanów polskich marek odpowiedź przyjdzie zapewne jeszcze przed przeczytaniem tego zdania do końca. I z pewnością się oni nie pomylą. Wearso, Surplus, Pat Guzik, Nago, Orska i Szymańska są najlepszą naszą wizytówką z tym aspekcie. Założeniem targów Neonyt jest prezentacja mody reagującej na problemy społeczne, skupionej na zrównoważonym rozwoju, innowacji i technologii. Aby zgłoszenie zostało rozpatrzone pozytywnie, musiało spełniać surowe kryteria stawiane przez organizatorów. Organiczne materiały, sięganie po surowce z recyklingu, ale także upcykling oraz tradycyjne rzemiosło – każda z marek skupia się na głównym temacie w zupełnie inny sposób, dzięki czemu wspaniale się uzupełniają i, zamiast konkurować, wspierają.  
W ramach programu Polska Design, Instytut Adama Mickiewicza intensywnie komunikuje polską modę za granicą m.in. poprzez program „Wystawiajmy się!” wspierający prezentację indywidualnych projektantów na świecie. WEAR POLISH na targach Neonyt to nie tylko przybliżenie zagranicznym odbiorcom potencjału polskich projektantów, ale także odpowiedź na najbardziej aktualne tematy we współczesnej światowej modzie – odpowiedzialnego tworzenia ubrań, przejrzystości cyklu projektowego aż po skupienie się na lokalnej produkcji” – mówi Maria Ostrowska, p.o. Managera Programu Polska Design w Instytucie.
Wear Polish potrwa od 15 do 17 stycznia. Miejsce akcji? Kraftwerk Berlin przy Köpenicker Straße 70 (dzielnica Mitte). Kto w Berlinie, niech pędzi obowiązkowo!

1 Comment

  • Marcysia
    Posted 8 stycznia 2019 12:06 0Likes

    Postaram się dotrzeć na Wear Polish i obejrzeć co ciekawego mają nam polscy projektanci do zaoferowania. W zeszłym roku byłam miło zaskoczona, mam nadzieję że w tym też będę.

Leave a Reply