H&M Conscious Exclusive. Wiosna 2020.

Conscious Exclusive to specjalna kolekcja, która już po raz jedenasty zagości na wieszakach H&M. Tworzona co pół roku w sztokholmskim biurze projektowym za każdym razem swobodnie realizuje interesujący motyw przewodni. Tej wiosny to  Le Train Bleu – elegancki pociąg, który w latach dwudziestych minionego wieku (czyli sto lat temu!) kursował z Calais na Lazurowe Wybrzeże. Le Train Bleu to także zapierająca dech w piersiach paryska zabytkowa restauracja, która mieści się od 1900 roku w budynku Gare de Lyon. Jeśli oglądaliście „Nikitę” Luca Bessona, znacie to miejsce doskonale. To tam główna bohaterka dostaje niekonwencjonalny prezent urodzinowy.

Wracając do kolekcji, zarówno fasony, jak i desenie lekko nawiązują do dawnych lat, choć dwudzieste przeplatają się z siedemdziesiątymi. Szczególną uwagę zwraca obniżona talia, wykładane kołnierzyki, szerokie ramiączka wiązane na kokardę oraz mozaikowy wzór w wersji błękitnej i kawowej. Prócz elementów mocno ozdobnych, jak falbaniaste lub żakardowe suknie czy rzeźbiarskie wręcz topy i spódnice, w kolekcji znajdziemy sporo bardziej życiowych propozycji: proste t-shirty, dzianinowe pasiaste komplety i lekkie tuniki – idealne na zbliżające się (mimo pozorów) lato.

Conscious Exclusive na wiosnę 2020 to również debiut nowych materiałów: CIRCULOSE ® – naturalnej tkaniny z tekstyliów z recyklingu; RENUTM – doskonałego jakościowo poliestru z recyklingu oraz VEGEA™ – innowacyjnej wegańskiej alternatywy dla skóry, produkowanej ze zbędnych skórek i łodyżek winogron. Zrobione są z niej buty i torebka. Zostały również użyte materiały niewykorzystane w poprzednich kolekcjach, resztki półfabrykatów, z których zrobiono biżuterię i zaskakujące barwniki. Na przykład stworzone z… fusów kawy użytej wcześniej w biurach H&M. Wszystkie materiały pojawiające się w kolekcji zostały pozyskane w odpowiedzialny sposób, poza wspominanymi użyto organiczny jedwab i len, poliester, taftę z recyklingu, wiskozę, tencel czy Econyl®.

Tym razem, z wiadomych względów, kolekcja będzie dostępna tylko w sklepie internetowym. Start 26 marca.

Poniżej kilka moich ulubionych projektów:

A na deser akcesoria:

Leave a Reply