Wegańskie kosmetyki & Other Stories.

Cztery pory roku, dziewięć produktów, trzy wersje zapachowe. I oficjalne błogosławieństwo brytyjskiej organizacji Vegan Society, określaną mianem pionierskiej w branży. Tak wita sezon & Other Stories, wprowadzając do swojej oferty linię wegańskich kosmetyków. Zainspirowane zostały wciąż jeszcze zmiennymi porami roku, z jakimi mamy do czynienia w Szwecji, a co za tym idzie – zmiennymi potrzebami skóry. Kompozycja Humlegården to nuty kwiatowe: bergamotka i magnolia, Lärkstaden – pistacja, kokos i walinia, a Fjäderholmarna – brzoskwinia, pomelo i mięta. Zastosowanie? Kremy, peelingi, olejki, żele pod prysznic i balsamy do ust. Wszystkie zamknięte w aluminiowe tuby, szklane buteleczki lub pojemniki z recyklingowanego plastiku PCR. Tu przypominam, że puste opakowania po kosmetykach marki można zanieść do sklepu i wymienić na 10% zniżki.

A jak ma się sprawa z testowaniem na zwierzętach? Marka znajduje się na liście oczekujących u Logical Harmony, jednego z nielicznych wiarygodnych źródeł w sieci, z których korzystam (więcej pisałam o tym w tekście „Półka wolna od okrucieństwa”). Co to znaczy? & Other Stories komunikuje się jako firma nietestująca na zwierzętach, natomiast do tej pory nie dostarczyła autorce Logical Harmony dokumentów potwierdzających ten stan rzeczy. Czekamy zatem i zaciskamy kciuki. Miło by było znaleźć oficjalne potwierdzenie.

1 Comment

  • Michał
    Posted 24 kwietnia 2022 08:50 0Likes

    Czy coraz bardziej popularne są kosmetyki zagraniczne, które tu wpisuję jako bot, ponieważ moja firma jest niereformowalna, np. Niemieckie, Włoskie, Francuskie w naszym kraju? Dużo na rynku mamy popularnych marek z tych krajów. Wiele z nich nie jest aż tak popularna.

Leave a Reply