Kas Kryst.

Jak ona to czuje! Wszystko, do czego świat dopiero się przyzwyczaja i czemu lekko onieśmielony się przygląda, Kas Kryst serwuje z godną pozazdroszczenia pewnością. Projektantka pisze, że nowa kolekcja odzwierciedla wszystko, za czym tęskniła przez ostatni rok. To kolory, odwaga, zabawa i wolność. Stworzyłam ubrania, które nie tylko chcę widzieć na zaprzyjaźnionych artystkach, które wrócą na scenę. Chcę takiej ulicy i dziewczyn, które w końcu mogą zrzucić dresy i wyrazić siebie w bardziej nieoczywisty sposób. Ja bym jeszcze dodała, że to spory ukłon w stronę młodszego pokolenia, zafascynowanego tym, co było i co nam może wydawać się nieco kiczowate lub wciąż wzbudzać emocje z cyklu „już to nosiłam i więcej nie chcę”, które po sezonie czy dwóch zamienią się w pragnienie. Ot, takie ścieżki mody, znamy je świetnie i na swój sposób kochamy.

Jest kolorowo, słodko, choć bez przesady, bo pastele, kwiatki i kratki Kas równoważy nowoczesnym akcentem – czy to bieliźnianym krojem, czy zewnętrznymi szwami, czy patchworkowym łączeniem pozornie wykluczających się deseni. Zresztą nie są to dla projektantki żadne nowe rozwiązania, stosuje je od dawna, nigdy chyba jednak nie było aż tak cukierkowo. Szybki przegląd najważniejszych fasonów lata. Rozszerzane nogawki? Są. Gorset? Oczywiście. Szydełkowe topy i dodatki – no ba, i to ręcznie robione. Nie brakuje ozdobnych kołnierzyków i falbanek. Oczywiście górę i dół możemy sobie dobrać do kompletu, to też mocny trend, który już od co najmniej roku miewa się doskonale.

Kolekcję można zobaczyć i przymierzyć w Warszawie w butiku ELLO przy Olenadrów (to nowa nazwa butiku Kas Kryst x Momu, o którym pisałam tutaj) lub zamówić na stronie projektantki. Została odszyta w niedużej rozmiarówce, ale można zamówić egzemplarz w swoim rozmiarze, który zostanie zrealizowany w warszawskiej pracowni. W ten sposób unikamy nadprodukcji. A oczekiwanie na wymarzoną rzecz ma w sobie ogromną dozę przyjemności.

Zdjęcia: Ola Golczyńska
Makeup i włosy: Dominik Szatkowski
Modelka: Wera / MILK
Asystenci: Kasia Dycha, Kamil Kietliński, Ela Szczepaniak

Leave a Reply