MAAR – O wschodzie na plaży

Marzenie: gdyby znakomita większość mieszkańców tej planety miała choć jeden procent estetycznej wrażliwości twórców MAAR, życie byłoby znacznie piękniejsze. Tak się złożyło, że zostałam przypadkowym świadkiem przygotowań do tej sesji, bo jako wielbicielka konta instagramowego Agaty Wojtczak, czyli połówki MAAR, obserwowałam swoiste polowanie na idealny wschód słońca. Jeszcze wiosną, lecz już o takiej godzinie, której lepiej głośno nie wspominać, bo natychmiast się człowiekowi oczy zamykają. Efekty? Napiszę tak: to niebo nie jest wklejone.

Opowieść w tym sezonie skupia się na tym pięknym przejściu między nocą a dniem, które zwykle przesypiamy. Albo między dniem a nocą, gdy ruszamy przed siebie w pięknym, wyrazistym stroju, zaczerpnąć powietrza i letniej, beztroskiej atmosfery wśród przyjaciół. Tu nie ma obaw, chcemy się wyróżniać, chcemy czerpać z tej nocy wszystko, co najpiękniejsze, a potem usiąść na plaży z widokiem na morze i czekać na pierwsze różowe promienie. Kolorystyka kamieni świetnie to podkreśla: różne odcienie błękitu, mieniące się niczym morska woda, głęboki pomarańcz i cukierkowy róż – jak rzędy chmur na horyzoncie. Połysk być musi, tu złoty i srebrny, w formie bąbelków (morska piana czy prosecco? A może po prostu Aperol, he he), a także większe, gładkie geometryczne formy, nawiązujące do twórczości Kandinsky’ego i Miró. Po raz kolejny też połączone zostały złoto ze srebrem, czy to w formie kolczyków kulek, które można nosić razem lub osobno, czy okrągłych wisiorów na łańcuszku.

Skąd kształty? Biżuteria została wykonana w większości metodą wosku traconego. Prototypy zostały wyrzeźbione w wosku, a następnie odlane – ze srebra albo złota. Przy niektórych kolczykach użyto także metody granulacji, a przy jednym naszyjniku –technologii 3D – czytamy w informacji prasowej. Właśnie: złoto. Ma bowiem miejsce premiera linii premium, w całości wykonanej z czternastokaratowego złota. Znajdziemy w niej trzy elementy: pierścionek z opalem oraz abstrakcyjne w kształcie naszyjnik i kolczyki.

Zdjęcia Miłka Świtalska
Modelka Zuzanna Mazurek
Makijaż i włosy Kamila Jankowska
Stylizacja i scenografia Agata Wojtczak

Dla dokładniejszego wejrzenia w detale, pozostawiam też zdjęcia produktowe. Dopiero na nich widać, co się dzieje i z jakim kunsztem mamy do czynienia.

Leave a Reply