Couple Dansant: Fall in Roses

Między Warszawą a Berlinem dzieją się rzeczy niezwykłe. Na przykład rodzą się pomysły na ubrania, które będą powstawać tylko z tego co już zostało uszyte. Bez inwestowania w bele nowych materiałów czy specjalne zamówienia kolorystyczne. Oto Couple Dansant, projekt zainicjowany przez Żanetę Mrowcę i Magdalenę Lenicką. Na czym polega? Wyszukanym w second handach ubrań projektantki nadają nowy kontekst. Przerabiają je mniej lub bardziej, obszywając sztucznym futerkiem lub piórami, dodając fantazyjną listwę frędzli czy zmieniając długość, a z pozostałej tkaniny tworząc ozdobny detal. Zamiast sezonowych kolekcji – kilka niepowtarzalnych modeli w każdy czwartek. Ciekawostka: choć marka ma dopiero rok, każda dostawa znika w okamgnieniu.

Najnowsze propozycje Couple Dansant zostały sfotografowane w berlińskim ogrodzie różanym. Korelacja z bohaterkami filmów Sofii Coppoli dość oczywista, szczególnie z Marią Antoniną czy siostrami Lisbon. Wspólnym motywem, prócz upcyclingu, jest róża. Powstała z resztek obciętych koszul czy skróconych żakietów, ręcznie zwinięta i udrapowana, przyszyta na stałe lub w formie broszki. Projektantki określają ją mianem odpowiednika kobiecości i nonszalancji, zachęcając, by tę kobiecość definiować we własnym stylu. A wszystko z drugiego obiegu, łącznie ze specjalnie szytymi pokrowcami na ubrania. Tak wygląda przyszłość. Ba, tak wygląda teraźniejszość, wyznaczając ścieżkę, która w przyszłości stanie się autostradą.

Zdjęcia: Oliwia Waligora
Modelka: Aleksandra Kowalska
Stylizacje i produkcja: Żaneta Mrowca i Magdalena Lenicka

Zachęcam do rzucenia okiem na zdjęcia z sesji lookbookowej. Nie gwarantuję, że konkretne rzeczy są dostępne w sklepie, warto śledzić markę na bieżąco, by upolować wymarzony model.

Zdjęcia: Kasia Magdziarz
Modelka: Aleksandra Kowalska
Stylizacje i produkcja: Żaneta Mrowca i Magdalena Lenicka

Leave a Reply