Senorita

Czy faktycznie częściej się uśmiechamy w południowych stronach Europy? Dlaczego dziś moda tak wnikliwie przygląda się mieszkankom Hiszpanii i Portugalii? Co ma „Kika” Almodovara do decyzji zakupowych? I wreszcie: jak czerpać przyjemność z ubierania się w czasach, w których ubrania schodzą na drugi, a nawet trzeci plan? Te oraz wiele innych wątków poruszamy w odcinku podcastu She is Sunday prowadzonego przez założycielkę marki, Karolinę Miko. Pretekstem naszego spotkania była kolekcja „Senorita” – słoneczna, radosna, nasycona energetycznymi kolorami i skojarzeniami.

Ponieważ hasło wakacji przylgnęło już na dobre do She is Sunday (i słusznie!), zaglądanie w różne zakątki świata i czerpanie z nich słońca, kolorytu i beztroski stało się swego rodzaju tradycją. Tym razem padło na Hiszpanię, tętniące życiem miasta i odcienie zachodzącego słońca. Nie boimy się stereotypów, pojawiają się więc zarówno falbany inspirowane flamenco, jak i grafiki z potrawami wprost z tapas barów. Senorita bywa czasem signoriną radośnie wykrzykującą „Ciao” czy „Amore Mio”, bo to przecież od włoskich akcentów zaczął się komercyjny sukces marki i to do wiralowych już t-shirtów „Ciao” wciąż ustawia się wirtualna (i nie tylko) kolejka.

Słynny t-shirt zyskuje nowe wersje, bardziej dopasowane lub z kontrastowym raglanowym rękawkiem, a także bez rękawów, z kontrastowymi grubymi ramiączkami. Są też nowe bluzy, z trójkątnym panelem w stylu lat osiemdziesiątych. Oraz trochę bluzek i sukienek – tu wspomniane falbany, marszczenia, czerń plus czerwień oraz bardzo kolorowe motywy kratki czy łączki. I znów mamy gotowy pomysł na wakacyjną walizkę, przy czym sama walizka wcale nie jest konieczna. Już dziś siedzę w domowym biurze odziana w intensywnie malinową koszulkę z napisem „Siesta” i pracuję, owszem, lecz z tym cudownym echem obietnicy solidnego odpoczynku. To będzie pierwsza rzecz, którą spakuję, gdy już przyjdzie pora.

Zdjęcia: Karolina Pukowiec
Modelka: Vera Engsner
Makijaż i fryzury: Oliwia Niespodziewana
Films & Creative Director: She Is Sunday Team

Leave a Reply