Tendencje wiosna/lato 2008 (4)

Szary kolor jest modny zazwyczaj jesienią, mam jednak wrażenie, że projektanci darzą go ostatnio dużym sentymentem i umieszczają w swych kolekcjach bez względu na porę roku. Na nadchodzącą wiosnę możemy sobie sprawić prezent w postaci szarego mundurka. Mogą to być elementy w różnych odcieniach szarości lub całkiem dopasowanych (tak jak ten „przeuroczy” dresik od YSL ;-)). W tych mundurkach dominują spodnie, ale wszystko zależy od naszej inwencji. Marc Jacobs przełamał rutynę i do szarego sweterka bez rękawów dołączył szeroką spódnicę. Ważny jest materiał. Nie licząc wyżej wspomnianego dresu zdecydowanie najlepiej prezentują się tkaniny lekko połyskujące. Chociaż muszę przyznać, że mam sentyment do szarego dżerseju i już od kilku lat co sezon coś z tego materiału sobie kupuję. Zazwyczaj bardzo podstawowe elementy typu tank top czy bluzka z długim rękawem, którą noszę pod letnie sukienki przez całą zimę. Ale nie mówmy teraz o zimie :-). Szarego koloru w przyszłym sezonie nie ożywiamy żadnym elementem. Ewentualnie dodajemy dramatyzmu dodatkiem w kolorze czarnym. Zapowiada się bardzo poważnie…

4 Comments

 • yashczoorka
  Posted 29 grudnia 2007 08:19 0Likes

  Przy tak szarym zestawie ubrań liczy się wyrazisty makijaż, w preciwnym razie wygląda się strasznie nudno. Szary jest ok, bo pasuje każdemu.

 • real_girl
  Posted 29 grudnia 2007 10:06 0Likes

  uwielbiam szary chociażby za jego uniwersalność

 • poshash
  Posted 29 grudnia 2007 15:41 0Likes

  O nie szary wiosną i latem bez żadnych kolorowych dodatków to według mnie nie jest zbyt dobry pomysł, przynajmniej w wersji codziennej:/Ale w sumie przepadam za tym kolorem, uwielbiam lączyć go właśnie z czymś wzorzystym i kolorowym.;)

 • anio_i_takie_tam
  Posted 29 grudnia 2007 20:56 0Likes

  Jeśli przyjmie się zbyt dosłownie, wzrośnie ilość samobójstw. Smutno

Leave a Reply