Quit

Gdybym zdecydowała się przeprowadzić tu test i pokazać te zdjęcia bez podpisu, cóż to za marka, jestem niemal w stu procentach przekonana, że mało kto by odgadł. Z powagi i szarości niepostrzeżenie nastąpiło przejście na jasną stronę mocy. Radość, lato, wakacje, może jakaś amerykańska podróż ze szczęśliwym zakończeniem… Oto Nenukko uśmiechnięte jak nigdy dotąd. Może z powodu swoich piątych urodzin? A może  wypisuje się z wszechobecnej szarości, którą kiedyś nam podarowało, nie spodziewając się, że ogarnie połowę polskiej mody z okładem? To, co jawiło się jako awangarda, opanowało rejony momentami zaskakujące. A trzeba pamiętać, że na proste pomysły wpada się najtrudniej. Iść przetartym szlakiem jest łatwo i nie zawsze to chwalebne. Ostatnio trafiłam na pewną młodą markę, która nawet nazwę wykombinowała podobną. Ale nie dość, że nie napiszę o niej dziś, to twórcy mogą być pewni, że nie pojawi się tu nigdy. Ogrzewane posiłki nie są dobre (nie liczę zupy cebulowej à la française). Tracą smak, świeżość i sens.
Może też dlatego Nenukko uderzyło w odmienny ton. Ponieważ styl został wypracowany do granic możliwości, postanowiło te granice przekroczyć? Zgrzebne tkaniny techniczne zamieniło na marmurkowy denim, a dzianinowe sploty na plażowe ażury. Nie ma dyskretnych geometrycznych deseni czy pikowań. Jest obrusowa krata, wyraziste trójkąty i bandanki. Mimo barwnego wydźwięku napisy raczej sprowadzające na ziemię: „The last unicorn is gone”, „Cash only, „Quit”. Formy znajome: bluzy, parki, luźne spodnie czy ramoneski, ale podane na nowo. Plus kilka totalnych nowości. Ogrodniczki, bielizna, wielka hip-hopowa biżuteria. Sport u Nenukko jeszcze nigdy nie był tak wyraźny. Co więcej, udało im się zachować proporcje między wyrazistością a dosłownością, co w przypadku włączania do mody elementów sportowych jest sztuką trudniejszą niż by się wydawało. Przynajmniej na naszym lokalnym podwórku.

DESIGNER AVENUE / NENUKKO
DESIGNER AVENUE / NENUKKO
nenukko1
nenukko4
DESIGNER AVENUE / NENUKKO
DESIGNER AVENUE / NENUKKO
nenukko2
DESIGNER AVENUE / NENUKKO
nenukko3
DESIGNER AVENUE / NENUKKO
DESIGNER AVENUE / NENUKKO
DESIGNER AVENUE / NENUKKO

Zdjęcia: Nenukko

8 Comments

 • Amodna
  Posted 20 lutego 2014 10:53 0Likes

  Ta kolekcja, juz od pierwszej sylwetki ukazanej na FW, wydała mi się zbyt… „croppowa”. Chyba wolę szare Nenukko.

 • Guta
  Posted 20 lutego 2014 11:03 0Likes

  aaale dużo dzinsu!

 • Nana
  Posted 20 lutego 2014 22:32 0Likes

  Pamiętam jak oglądałam ten pokaz. Gdy wyszła pierwsza modelka zastanawiałam się, czy to aby na pewno ten pokaz. Zdecydowanie nie był to ten samo Nenukko, do którego się przyzwyczailiśmy przez ostatnie kilka lat. Widać w tym szaleństwo, świeżość i młodość. Wydaje mi się, że jak na 5 rocznicę to świetne rozwiązanie. Zastanawia mnie czy to jednosezonowa odskocznia, czy w przyszłym sezonie zobaczymy równie zwariowane projekty.
  Mimo, że kolekcja była świetna, to żałuję, że zrezygnowali z szarości, bo Nenukko to jedna z nielicznych marek w których ta szarość mnie nie nudzi i nie denerwuje, a wręcz przeciwnie, była cechą, za którą ich pokochałam.

  • harel
   Posted 25 lutego 2014 11:44 0Likes

   Myślę, że tak totalnie z szarości to nigdy nie zrezygnują. Natomiast na wybiegu po raz pierwszy jej nie pokazały, co było niezłym zaskoczeniem.

 • Peter
  Posted 23 lutego 2014 13:36 0Likes

  nie ogarniam dzisiejszej mody.
  Czy to są stroje na bale przebierańców?

  • harel
   Posted 25 lutego 2014 11:43 0Likes

   Mogą być i na bale przebierańców, i na co dzień (odpowiednio rozczłonkowane, słowo harcerza! ;))

   • Armando
    Posted 28 lutego 2014 10:23 0Likes

    A to nie jest tak, że na pokazie powinny być właściwie połączone tak, by nie ośmieszały posiadacza, a poprawiały jego samopoczucie.
    Laikiem jestem w temacie modowym, żywiąc przekonanie, że moda nie ma przebierać, ale gustownie ubierać.

 • zagubiony omułek
  Posted 24 lutego 2014 21:54 0Likes

  od kiedy zobaczyłam tę kolekcję nerwowo przebieram raciczkami
  nie wydaje mi się tez żeby całkowicie zrezygnowali z szarości, bo w sprzedaży pojawiają się zawsze ubrania spoza wybiegu (jak np. bluzka esme z kategorii midseason)
  ja się cieszę bo 80% mojej szafy to szare szmaty i gdyby nenukko wyszło z kolejną szarą kolekcją to moja psychoza tylko by się pogłębiła ;P
  pytanie do obecnych na pokazie: czy ta narzuta z kapturem w czarno białą kratę jest połaczona z tym czarnym „ogonem” czy to osobna część?

Leave a Reply