Ach, ten H&M…

Zima w pełni, mrozy zmuszają do przedkładania komfortu cieplnego nad modny wygląd, a H&M serwuje nam takie obrazki… W dodatku to, co sklep proponuje na wiosnę, już od grudnia pojawia się na wieszakach. Prawdę mówiąc, gdy pierwszy raz obejrzałam całą kolekcję, nie zachwyciła mnie ani trochę. Ale potem pośród kwiatów i mocno ozdobnego etno, które ostatnio do mnie nie przemawiają, znalazłam bardzo przyjemne linie proste (albo prawie proste).

Marynarka z podniesionymi ramionami i dodatkowym zapięciem na cienki pasek jest naprawdę godna uwagi. Mam nadzieję, że w rzeczywistości prezentuje się tak samo ładnie jak na zdjęciu.

Jedyne, co do mnie wcale nie przemawia, to część kolekcji w łączkę, wyprodukowana z recyklingowanego poliestru. Sam wzór jest w porządku, przypomina zeszłoroczne wiosenne wyczyny Luelli Bartley. Rozumiem przesłanie ekologiczne albo raczej recyklingowe. Ale szczerze mówiąc nie mam ochoty nosić na sobie poliestru, tym bardziej z odzysku. Wolałabym go odnaleźć w jakiejś innej formie (może toreb na zakupy albo parasolek?). Bo mimo że materiał ten jest cieniutki i całkiem miły w dotyku, kompletnie się nie nadaje na żadną porę roku, a wiosnę i lato w szczególności. Więc szczególne zwracanie naszej uwagi na skład materiału za pomocą dużej zielonej (a jakże…) metki nie jest moim zdaniem trafionym pomysłem. Ale tu już wypadałoby zacząć nowy duży temat tzw. ekologii w przemyśle odzieżowym i chwytów (ciosów? ;-)) marketingowych, a ponieważ jest niedziela, przysługuje mi prawo oddania się lenistwu i nieporuszania dyskusyjnych tematów :-).


Źródło zdjęć: hm.com.

8 Comments

 • nurkaa
  Posted 3 stycznia 2010 12:49 0Likes

  mini sukienkę z draperiami biorę od razu, poliestrowa łączka przypomina psychodeliczny sen skacowanego projektanta 😉

 • zielona-karuzela
  Posted 3 stycznia 2010 12:50 0Likes

  ja już się uśmiecham w stronę tej białej marynarki 🙂

 • oliwiora
  Posted 3 stycznia 2010 15:17 0Likes

  pierwsze fotografie to trend? Kiedy pojawią się w sklepach?

 • frenja
  Posted 3 stycznia 2010 16:55 0Likes

  Górny rząd zdjęć rewelacja z drapowaną sukienką na czele. Drugi rząd ciut gorzej, ale nie źle. Za to łączka? Ble. Ogrodniczki są tak strasznie infantylne, że mogłabym uwierzyć w zasadność tego projektu tylko gdyby miał się znaleźć w dziale dziecięcym.

 • harel
  Posted 3 stycznia 2010 18:29 0Likes

  @nurka: ha ha!
  @zielona-karuzela: biała też ładna 🙂
  @oliwiora: niestety w informacjach prasowych nie podają, z jakich linii pochodzi dany ciuch. Jednak sądząc po poprzednich sezonach, większość rzeczy jest zapewne z Trendu. Kwiatki na pewno – i w tym wypadku to tylko lepiej ;-). A rzeczy, tak jak napisałam, pojawiają się stopniowo już od grudnia. Kwiatki są na pewno, marynarek jeszcze nie widziałam.
  @frenja: łączkę trzeba by naprawdę umiejętnie wystylizować, żeby coś sensownego z tego wyszło. Ale i tak raczej żartobliwie niż na poważnie.

 • misself
  Posted 4 stycznia 2010 11:56 0Likes

  A ja ostatnio się rozglądam za ogrodniczkami… Ale na pewno nie w kwiatki. I NA PEWNO NIE z poliestru. Błe. Nie znoszę podróbek czegokolwiek, a jak się kiedykolwiek miało na sobie jedwab, to poliester jest jak Polo Cocta.

 • oliwiora
  Posted 4 stycznia 2010 16:12 0Likes

  Chodzi mi o te proste ciuchy (żadne tam kwiatki :P).
  W każdym razie o marynarki i ubrania zaprezentowane na blond modelce 🙂

 • metka_by_traczka
  Posted 5 stycznia 2010 15:08 0Likes

  te ogrodniczki w sztuczna łączkę – straszne! jak mówi P. „You wouldn’t see me dead in it”

Leave a Reply