Ilse Jacobsen z Hornbæk

Od nauk politycznych do kaloszy. Jakkolwiek pejoratywnie by to nie brzmiało, w przypadku Ilse Jacobsen oznaczało bezdyskusyjny sukces. Tradycyjnie zadecydował przypadek (uwielbiam takie historie). Czy spodziewała się, że przejmując niewielką manufakturę butów, wcześniej prowadzoną przez przyjaciół, stworzy model, który dosłownie obejdzie cały świat?

Wysokie kalosze z charakterystycznym sznurowaniem zawierają w sobie zarówno oryginalny pomysł, jak i skandynawskie umiłowanie praktyczności. Rzecz dzieje się w Danii od 1993 roku. Początkowo Jacobsen tworzyła tylko obuwie, jednak obecnie projektuje również ubrania i akcesoria. Kolekcje ukazują się regularnie dwa razy w roku. Szczerze mówiąc, ciuchy niespecjalnie mnie zachwycają, za to wspomniane wyżej oraz przedstawione niżej kalosze – wręcz przeciwnie. Każdy egzemplarz jest zszywany ręcznie, z wierzchu, rzecz jasna, gumowy, a w środku wyściełany przemiłym w dotyku filcem. Do tej pory w Polsce dostępne sporadycznie, teraz do kupienia internetowo od ręki ;).
Zdjęcia: schaffashoes.pl

6 Comments

 • Gość: Dominika, host-217-172-253-102.lodz.mm.pl
  Posted 24 maja 2011 16:51 0Likes

  Yyyh, przyznaję, że w ogóle nie rozumiem szumu wokół jakichkolwiek modnych kaloszy – zawsze sobie myślę, że to obuwie zrobione ze sztucznego tworzywa, które nie przepuszcza wody (w końcu taki jego cel). Ergo: stopa nie oddycha. Resztę można sobie dopowiedzieć 😉 Choć do zbierania grzybów w wilgotnym lesie jak znalazł – a i sarna zapewne doceni, że na jej terytorium wchodzę w modnym kaloszku, a nie w prymitywnych gumiakach 😉

 • nonstopfuria
  Posted 24 maja 2011 19:27 0Likes

  Ładna alternatywa dla wszechobecnych hunterów. Choc z drugiej strony czy zachwycały by nas kaloszki Ilse Jacobsen gdyby HUNTER nie przetarł im drogi?

 • Gość: Jewellery Bijou, 95.147.207.20*
  Posted 25 maja 2011 08:05 0Likes

  Swietny blog,wlasnie go odkrylam,zdecydowanie bede tutaj zagladac,ja tez prowadze moj blog,wiec zapraszam na odwiedziny
  jewellerybijou.com

 • Gość: , ikar.prz.edu.pl
  Posted 26 maja 2011 17:29 0Likes

  zdecydowanie chciałabym mieć takie kaloszki:D a co do ubrań moze nie są jakieś wyszukane i nowatorskie ale miłe oku;)

  • kinga
   Posted 14 grudnia 2013 14:26 0Likes

   hej mam takie kalosze w stanie idealnym, ciemno brązowe.

 • morven
  Posted 27 maja 2011 08:27 0Likes

  Ależ one są dostępne bez najmniejszego problemu w Polsce – można je zmierzyć w butiku Fiu Fiu na warszawskiej starówce. Pisałam o tym (przepraszam za lans) jeszcze w zeszłym roku:
  szafiareczka.blox.pl/2010/11/I-coz-ze-ze-Szwecji.html

Leave a Reply