Mozcau – The First Lady

Katarzyna Wyrozębska już po raz kolejny serwuje nam niezwykle osobistą kolekcję. Śmiało nawiązuje do osób, spotkań i wydarzeń, które miały dla niej szczególne znaczenie. Opowiada o nich nie tylko poprzez ubrania, ale też specyficzną prezentację. Lookbook jej najnowszego dzieła stanowi na to (zaraz obok „Heroine 1994”) kolejny tego przykład.
„The First Lady” to zbiór czarno białych sylwetek urozmaiconych gościnnym występem błękitnej flagi ONZ (projektantka zdradziła, że znaleźli się ludzie, którzy byli pewni, że nadruk został stworzony specjalnie na potrzeby jej kolekcji – tymczasem do produkcji została wykorzystana całkiem zwyczajna flaga – jak widać pomysłowość Kasi nie zna granic). Chyba jeszcze nigdy w kilkuletniej historii marki ubrania nie siedziały aż tak mocno w aktualnych trendach. Jednocześnie wciąż zachowują charakterystykę Mozcau, kroje, detale, ulubione fasony. Choć klimat „streetwearowy” (możecie mnie wykląć za to słowo, jeśli tylko znajdziecie polski odpowiednik) zastąpiła niewymuszona elegancja.
A oto co sama projektantka mówi o swojej „Pierwszej Damie”:
Kolekcja zadedykowana jest mojemu przyjacielowi politykowi, który zaimponował mi swoją osobowością, ambicją, wiedzą i chęcią pomagania ludziom. Jego maniery i elegancja sprawiła, że kolekcja The First Lady naturalnie musiała być szykowna, prosta i w najlepszym gatunku. Wykorzystałam w niej przewrotnie motyw flagi ONZ i Białego Domu, które są dla naszego bohatera środowiskiem naturalnym, a dla mnie były krótką, ale intensywną i bardzo piękną przygodą.
1
2
9
8
7
6
5
4
3
17
16
15
14
13
12
11
10
18

Fot. Stanislaw Bobrowiec Boniecki
Makijaż: Paula Dźwigała
Modelka: Katarzyna Dąbek/Eastern Models

3 Comments

 • Wiwi
  Posted 9 maja 2013 13:16 0Likes

  Kolekcja rzeczywiście udana. A osobiście zamiast „streetwearowy” lubię mówić „miejski”.

 • Pat
  Posted 10 maja 2013 20:39 0Likes

  Cudowność. Kasia zrobiła totalny progres na przestrzeni ostatnich lat.

 • d.l.
  Posted 11 marca 2016 08:01 0Likes

  niestety oprocz wszystkich ochow o achow istnieje tez druga strona pani katarzyny wyrozebskiej szylam jej mnostwo rzeczy m inn, pokazywane na stronach torby male i duze tuniki bluzy z siatka body koszule szlale ale z platnoscia zawsze byly problemy aktualnie pani kasia jest mi winna 3.480 zl i niestety nie odbiera tel .nie odpowiada na mejle. ale ja nie mam zamiaru sie poddac.

Leave a Reply