Raw Romantic

Jeśli miałabym wskazać najbardziej pozytywną polską markę, bez wahania padłoby na Kombokolor. Jesienna kolekcja tylko mnie utwierdziła w przekonaniu. Raw Romantic to mieszanka wybuchowa. Krzykliwe połączenia kolorów, radosne i surrealistyczne grafiki, niekrępujące fasony. O ile jeszcze do tej pory gdzieś tam czaiła się zachowawczość (albo może raczej ostrożność), aktualnie wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.
Pamiętam, gdy podczas nieoficjalnego otwarcia butiku Młodzi Polscy Projektanci, rozmawiałam przez chwilę z twórczynią Kombokolor, Izabelą Jankowską. Tak się złożyło, że miałam na sobie sukienkę jej projektu. Po kolei opisywała mi każdą grafikę. Oczywiście wszystkie stworzyła sama na przestrzeni wielu lat. Historia niektórych sięga przedszkola, inne zostały przez przypadek odnalezione w pamiątkach z podstawówki, jeszcze inne stworzone dla aktualnych potrzeb. Odpowiednio zabarwione i przeniesione na tkaninę metodą sitodruku na nowo odżywają i wnoszą sporo radości do życia noszących. Trzynastka przestaje być pechowa, jaskółka wcale nie zwiastuje deszczu, a wilk nie taki straszny, jak go malują.
Trochę tu dziecięcej naiwności, nawet całkiem poważne deklaracje („one day lover” na przykład) złożone są z liter jakby powycinanych z kolorowego papieru przez mało wprawne rączki. Trochę zmysłowości – gigantyczne usta całe w czerwieni, ale za to nadrukowane na sukience, która nawet gdyby bardzo chciała, nie podkreśli ani odrobiny kobiecych kształtów. Na szczęście nie musi. To kolejne rzeczy, które mam ochotę tu pokazywać. Tym bardziej, im mniej słońca za oknem. Jeśli mamy sobie osładzać najkrótsze dni w roku, Kombokolor zdecydowanie się do tego nadaje.

KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (2)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (3)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (4)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (5)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (6)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (7)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (8)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (9)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (10)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (11)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (12)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC (13)
KOMBOKOLOR RAW ROMANTIC

Zdjęcia Michal Polak Photography
Stylizacja Michał Polak i Jakub Pieczarkowski
Make up PATRYCJA SKÓRZAK
Set design MARLA NOWAKÓWNA
Modelka OLGA/ moda forte
Retusz JANEK KWIATKOWSKI

3 Comments

 • Kelly
  Posted 16 listopada 2013 20:26 0Likes

  No i bardzo pozytywny lookbook 🙂

 • Viola
  Posted 18 listopada 2013 22:47 0Likes

  Sledze Kombokolor od jakiegos czasu I z przyjemnoscia zauwazylam ze projektantka rozwinela sie w najlepszym z mozliwych kierunkow. Bez zatracania pierwotnej tozsamosci, udoskonala techniki nadrukow I wzbogaca kroje. Ostatnia kolekcja jest pieczolowicie dopracowana, Formy ubran z zalozenia niekrepujace I swobodne swietnie wspolgraja z bogactwem aplikacji. Bardzo interesujaca propozycja dla mlodziezy, ktora strojem lubi zasygnalizowac swoja indywidualnosc, energie I pomyslowosc. Chcialoby sie ogladac jak wiecej takiej fantazji na polskich ulicach. Ehh…

 • Inaya
  Posted 7 grudnia 2013 20:05 0Likes

  Ja bez mrugnięcia biorę biały sweterek w czarne misie, baardzo pozytywny:)

Leave a Reply