Boutique La Mode

Działania lokalne chyba nikogo już nie dziwią. Poszukiwania poza widocznym horyzontem są wprawdzie ekscytujące, ale potrafią skutecznie odwrócić uwagę od tego, co najbliżej. Portal La Mode działał w takim miejscu Warszawy, gdzie dzieje się non stop. Ulicy Mokotowskiej chyba nie muszę charakteryzować? Kilkanaście lat temu masowo wyrywano tam torebki i – choć stanowiła świetny śródmiejski skrót – raczej jej unikano. Obecnie to szlak obowiązkowy nie tylko dla poszukiwaczy polskich przygód z modą, ale także szeregu stylistów (podejrzewam, że wkrótce dojdzie do tego, że gdy showroom marki nie będzie się znajdować w okolicy, z obecnością w mediach stanie się krucho – ale koniec z dygresjami!). Szlak jednak o tyle problematyczny, że trzeba być w Warszawie, by go przemierzyć. Niektóre punkty obecne są w sieci, ale żeby szukać, trzeba mieć świadomość, że w ogóle istnieją.
Dlaczego wspomniałam o La Mode? Działalność portalu niedawno poszerzyła się o sklep internetowy z polską modą (w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach): Boutique La Mode. Założyciele wzięli pod skrzydła między innymi słynną Mokotowską oraz jej najbliższe okolice. Mamy więc dostęp do asortymentu takich marek jak Just Paul, Le Gia czy Paul Rizk. Spytacie, co odróżnia ten butik od szeregu innych, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Ano na przykład to, że projektanci i marki tworzą dla La Mode limitowane mini kolekcje, których na sto procent nie znajdziecie nigdzie indziej. Na razie przedsięwzięcie wsparli: Lidia Kalita, Le Gia, Michał Szulc, Mozcau oraz Klu by Edyta Jermacz. Poniżej zdjęcie rodzinne. Wszyscy obecni.
Do istotnych różnic dopisuję też kameralność miejsca. Wybór, którego w natłoku nowych i starych marek dokonują za nas inni, bywa naprawdę przydatny. To też moja refleksja po odwiedzeniu w ostatni weekend Mustache Yard Sale. Jeśli jest ktoś, kto może nam pomóc zaoszczędzić cenny czas, doceńmy go. Mam nadzieję, że La Mode będzie trzymać się obranej ścieżki. To odświeżający i pożądany kierunek.

boutiquelamode.pl

1 Comment

Leave a Reply