Kpodonou

Sandra Kpodonou to kobieta wielu talentów. Mówi się, że jest najlepszą kolorystką i potrafi uratować nawet najkoszmarniej zafarbowane włosy. W swojej pracowni na pierwszym miejscu stawia ekologię, korzystając z rozwiązań nowych i przyjaznych dla środowiska. Parę lat temu zasłynęła jako autorka skórzanych toreb łączonych nitami i śrubami. Pod marką Le GIA tworzyła też nieduże kolekcje ubrań. Przyznam, że nie do końca rozumiałam jej wizję, dawała raczej wrażenie ciągłych poszukiwań niż gotowej odpowiedzi. Aż do teraz. Sandra prezentuje nową kolekcję sygnowaną własnym nazwiskiem. Wraz z grupą młodych zdolnych wybrała się do Paryża, by w niebanalnym otoczeniu uwiecznić ją na zdjęciach. Efekty są… Zresztą zobaczcie sami.

SANDRA KPODONOU (4)
Nowe ubrania nosi ukraińska modelka Sasha Melnychuk oraz sama projektantka, stylizacją i produkcją sesji zajęła się niezwykle utalentowana Ewelina Gralak, a zdjęcia wykonała Magdalena Ławniczak. W tle zamiast Luwru czy Wieży Eiffela – paryskie China Town, kolorowe witryny i blokowiska. Nieoczywiste miejskie elementy świetnie podkreślają kontrastowe zestawienia kolekcji. Inspiracje militarne przeplatają się z bieliźnianymi, istotne miejsce wciąż zajmuje skóra (podejrzewam, że to jeden z ulubionych surowców Sandry) oraz kolorowe futra. Kimonowe kroje, patchwork, surowe wykończenia (lub – doprecyzowując – po prostu ich brak) i przemyślana paleta kolorystyczna składają się w logiczną i interesującą całość. Smaku nadają akcesoria: długie paski wiązane w talii kilkakrotnie, szelki, torebki i uprzęże korespondujące z charakterystycznym stylem Sandry.

Nie mam pewności, czy trzy wojskowe kurtki biorące udział w sesji, zostały uszyte od początku, czy tylko ozdobione dodatkowymi elementami (futro, naszywki z obrazkami) – niestety nie doczekałam się odpowiedzi. Jeśli to pierwsze – jako osoba mocno siedząca w temacie, gratuluję odwzorowania jeden do jednego i poproszę adres szwalni. Jeśli drugie – mogę z kolei pogratulować kreatywności. Jak z elementu popularnego raczej w kręgach wędkarzy czy narodowców (wybaczcie uproszczenie, sama z uwielbieniem noszę odzież wojskową, zaopatrując się co jakiś czas w sklepie Predathor na Ogrodowej) zrobić coś, czego będą pożądać osoby mocno osadzone w modzie.
SANDRA KPODONOU
SANDRA KPODONOU (2)
SANDRA KPODONOU (3)
SANDRA KPODONOU (5)
SANDRA KPODONOU (6)
SANDRA KPODONOU (7)
SANDRA KPODONOU (8)
SANDRA KPODONOU (9)
SANDRA KPODONOU (10)
SANDRA KPODONOU (11)
SANDRA KPODONOU (13)
SANDRA KPODONOU (12)
SANDRA KPODONOU (14)
SANDRA KPODONOU (15)

Zdjęcia: Magdalena Ławniczak
Stylizacja: Ewelina Gralak
Makijaż: Ania Grzeszczuk
Pomysł i produkcja: Ewelina Gralak
Modelki: Sasha Melnychuk, Sandra Kpodonou

Leave a Reply