H&M Studio – wiosna/lato 2018

Już za chwileczkę, już za momencik… A ja nie mogę się oprzeć wrażeniu, że projektanci tej kolekcji ocierają nią łzy za Phoebe Philo, która odchodzi w nieznane z Celine. Kolory Lego (jak z jej kolekcji na wiosnę lato 2014 i 2018), kontrastowe stębnowania, rozszerzane nogawki i rękawy, abstrakcyjne malarskie motywy… Nic w tym złego, a może to nawet tylko moje łzy i mój żal, który przekuwam w swobodną interpretację. W każdym razie ląduje H&M Studio najpierw na paryskim wybiegu, a z chwilą skończenia pokazu w sklepie (internetowym, następnego dnia stacjonarnie) 28 lutego bieżącego roku. Czyli za tydzień (jak ten czas leci!).

HM STUDIO SS18
Kolejny już raz marka H&M stawia na formułę „see now, buy now”, czyli możliwość zakupów bezpośrednio po pokazie. Rzecz to wygodna, wciąż dość nowa, w kalendarzu mody wprowadzająca więcej chaosu niż porządku (opisywana kolekcja na przykład pojawi się na Paryskim Tygodniu Mody poświęconemu kolekcjom na jesień zimę ’18/19), za to w naszym życiu dokładnie odwrotnie. Widzisz – masz. Podane na tacy, bez spisywania zjawisk, o których ewentualnie przypomnisz sobie, gdy przyjdzie na nie czas. Ale raczej nie przypomnisz, bo dzieje się zbyt dużo. Bardzo przyjemna ta wiosna, świeża, świetlista i optymistyczna. Sylwetkę ciągnie w nietypową stronę, wydłuża ręce i nogi,  unosi talię, drobno plisuje się i nawarstwia.
Miejsce paryskiego pokazu wybrano nie bez powodu. W Musée des Arts Décoratifs jeszcze w tym roku ruszy wystawa poświęcona jubileuszowi stu pięćdziesięciu lat wymiany kulturowej między Francją a Japonią. Marka H&M jest jej sponsorem. I o ile pokaz mody jestem w stanie obejrzeć, nie ruszając się z kanapy (zrobiłam tak rok temu i gorąco polecam), tak na wystawę jadę na sto procent. Na pewno jeszcze będę dawać o niej znać.
HM STUDIO SS18 HM STUDIO SS18 HM STUDIO SS18 HM STUDIO SS18HM STUDIO SS18 HM STUDIO SS18 HM STUDIO SS18 HM STUDIO SS18 HM STUDIO SS18 HM STUDIO SS18 HM STUDIO SS18HM STUDIO SS18
HM STUDIO SS18

Zdjęcia: H&M

3 Comments

 • Karolina
  Posted 20 lutego 2018 18:07 0Likes

  Harel, a wiesz może kiedy dokładnie ma być ta wystawa w Paryżu?
  Pozdrawiam,
  Karolina

  • harel
   Posted 20 lutego 2018 18:43 0Likes

   Jeszcze nie wiadomo. Na razie podano tylko informację, że w tym roku. Polecam śledzić stronę muzeum, tam pewnie data pojawi się najszybciej.

Leave a Reply