Lady Di in Wonderland

Pamiętacie słynną „revenge dress”, którą księżna Diana włożyła na przyjęcie w Serpentine Gallery w Londynie, gdy tkwiła w oku rozwodowego cyklonu z księciem Karolem? Zero ukrywania się – przeciwnie – patrzcie i podziwiajcie. Mawia się, że najlepszą zemstą jest sukces. Lady Di była tego najlepszym przykładem. Po 1994 roku takich sukienek na najróżniejszych kobietach, znanych i nieznanych, pojawiło się sporo. Zamiast łez – siła. Zamiast publicznego prania brudów – triumfalny uśmiech. Tak, to jest właśnie „power woman”. Dumnie podnosi głowę i idzie dalej. Taka właśnie kobieta została bohaterką najnowszej kolekcji Weave. Trochę Diana, trochę Bianca Jagger, a trochę każda z nas, gdy czasem ma ochotę zamienić dżinsy na wyrazisty garnitur w pomidorowym kolorze. Albo różowe falbanki. Bo kto zabroni?
Retouched by DOMINIK HERMAN
Weave to od samego początku wariacje na temat garnituru oraz wieczorowej sukienki. Zamiast kantów – plisowane spodnie. Zamiast małej czarnej – mała kolorowa. Tym razem w klasyczne kroje wbudowane zostały niestandardowe elementy. Długa marynarka bez rękawów zyskuje asymetryczną falbanę i staje się mini sukienką. Garnitur zamienia proste nogawki na dzwony, a gładką powierzchnię na połyskującą jedwabną surówkę. Pastelowe szyfonowe falbany tylko pozornie są przesłodzone. Wystarczy spojrzeć na konstrukcję sukienki i wyzywające wręcz przeźroczystości. Nie jest to najprostsza historia do noszenia, ale poszczególne elementy wyjęte z kontekstu będą się świetnie sprawdzać na co dzień. Zdekompletowana marynarka, falbaniasty top, krótka bluzeczka aż się proszą o towarzystwo dżinsów i adidasów. Twórcy marki odnoszą się też do Alicji z Krainy Czarów, przerzucając jednak jej postać we współczesność (lub prawie współczesność, sądząc po przydymionych kolorach kliszy). Ta raczej nie będzie gonić za białym królikiem, tylko za taksówką, która zawiezie ją do Klubu 54. A tam będzie się mścić bez końca, wyglądając jak milion dolarów.
Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN Retouched by DOMINIK HERMAN
 

Fot. Aldona Karczmarczyk/Van Dorsen Artists
Art direction: Magda Machajska/50 Brands
Stylizacja: Michał Koszek/Van Dorsen Artists
Makijaż i włosy: Aga Wilk/Van Dorsen Artists
Modelka: Dominika Pikuła/New Age Models
Asystent fotografa: Kuba Krul/Van Dorsen Artists
Produkcja: 50 Brands & Weave
Asystentka produkcji: Aleksandra Kramm

2 Comments

  • ada
    Posted 27 maja 2018 16:57 0Likes

    Zdjęcia we wnętrzach chłopaków z Kwiaty&Miut, nie mylę się?

  • Maria D.
    Posted 13 czerwca 2018 10:01 0Likes

    co tam stylizacje. Kredens na foto nr.1 cudo

Leave a Reply