Wszystkiego najlepszego!

W tym roku Cloudmine kończy dziesięć lat. Czy to możliwe?  Z maleńkiego sklepu z modą vintage i raczkującymi polskimi markami Cloudmine wyrósł na… wcale nie taki ogromny, ale za to najbardziej konsekwentny i zdecydowanie najpiękniejszy butik wirtualny i rzeczywisty (na warszawskiej Saskiej Kępie) w Polsce. Nie ma drugiego takiego, choć coraz częściej widzę próby kopiowania (a może inspirowania się tym prostym i genialnym jednocześnie pomysłem). Mariannę Grzywaczewską, jego założycielkę, podziwiają najwięksi, nie mogąc wyjść ze zdumienia, jakim cudem ona daje radę to wszystko wciąż prowadzić praktycznie w pojedynkę. Bez inwestorów, bez wielkich korporacji za plecami. Cloudmine to marka sama w sobie, wspierająca i promująca polskich projektantów, ale też tworząca z nimi specjalne kolekcje tematyczne. Dziesiąte urodziny nie mogły być inne. Powstała kolekcja urodzinowa, we współpracy m.in. z Anią Kuczyńską, Natalią Siebułą, Justyną Chrabelską czy Sylwią Rochalą. Każda marka przygotowała coś nowego, niedostępnego nigdzie indziej.
Marianna Grzywaczewska
 
Motywem przewodnim jest przyszłość. Z wielu powodów patrzymy w nią mocniej niż jeszcze parę lat temu. Uczucia mieszane, nadzieja przeplata się z rezygnacją, wszystko pędzi, a pewności brak. Sytuacja społeczna, ale też sytuacja z internetem w tle, przynosi sporo niepokoju. „Uwielbiam słowo.„Przyszłość”. Jest jednym z najbardziej polskich wyrazów w słowniku przez wszystkie swoje rz, sz, ł, ś, ć. To bardzo pojemne pojęcie, które ma w sobie dużo przestrzeni, niewiadomych zdarzeń, oczekiwań, optymizmu. Dzisiejsza rzeczywistość polityczna na świecie jest ciężka do zniesienia –  stosunek do mniejszości, traktowanie kobiet, szerząca się nienawiść, ekologiczna katastrofa. Potrzebujemy nadziei i wizji – jak możemy zmienić to, co nas otacza? Sami musimy działać i być zmianą, nawet w małych gestach, takich jak choćby świadoma konsumpcja” – mówi Marianna. W jej przypadku to nie są puste słowa. O świadomą konsumpcję walczy praktycznie od początku Cloudmine, kładąc nacisk na jakość, nie ilość, na lokalne pochodzenie produktów, na ich estetykę i użytkowość. Nie ma takiej opcji, żeby żałować jakiegokolwiek zakupu w jej sklepie.
Urodziny piszą też nowy rozdział w historii Cloudmine: pojawia się autonomiczna kolekcja z metką marki. Na razie koszulki, filiżanki i szczotki do ciała, ale w planach jest dużo więcej. Czekam zatem, składając najlepsze życzenia kolejnych owocnych lat. A Wam prezentuję zdjęcia, których nie zobaczycie nigdzie indziej! Nawet w urodziny Marianna robi prezent komuś innemu i wręcza Harel niepublikowane zdjęcia. My, weteranki internetu, musimy się wspierać.
_77A2390v2 _77A2318v1 _77A2284v1 _77A1995v1 _77A1971v1 _77A1665v1 _77A1546v1
 

Fot. Gosia Turczyńska | New Order Warsaw
Makijaż i włosy:  Magdalena Wińska
Modelka Julia Suryś | United4Models
Produkcja Ewa Popowska, Marianna Grzywaczewska | Cloudmine
Asystent Paweł Szczegryn
Podziękowania dla Moniki i Piotrka, Ani Witko, restauracji Biała – Zjedz i Wypij, Kawiarni Towarzyskiej

Leave a Reply