KAS KRYST. Jesień zima '18/19

Nie mogę napisać, że KAS KRYST projektuje. Już nie. KAS KRYST czaruje. W wyniku magicznych działań powstają kolekcje niezwykłe, a w połączeniu z talentem fotograficznym Daniela Jaroszka tworzą wizje na długo pozostające w pamięci. Ona zawsze jest o krok przed wszystkimi, zawsze łapie to, co modne i złącza z tym, czym dopiero się zachwycimy. Stąd zapewne obecność drugiej, bardziej sprzedażowej linii, by ta główna miała czas dojrzeć i zostać docenioną przez naszą powolną percepcję. Czas w ogóle jest tu istotnym czynnikiem. Sam pomysł sesji dojrzewał w jej twórcach bardzo długo, miał dać jednocześnie wrażenie ruchu w przestrzeni, jak i ograniczenia – stąd zielony kolor tła, niczym w studio filmowym, gotowy do przyjęcia dowolnego obrazu, ale też sprowadzający widza na ziemię. Oto coś się tu dzieje, coś jednak technicznego, dopełnienie przyjdzie innym razem. Sprytny zabieg: skupiamy się na samych bohaterach, którzy zresztą zrobili wszystko, by nasz wzrok zatrzymać. W role modeli wcielili się gimnastyczka artystyczna Olivia Skassa, aktywny czlonek Dancingu Międzypokoleniowego Leopold Żurowski, zawodniczka MMA Paulina Raszewska oraz zawodnik MMA Bartosz Fabiński.

Jesień wg KAS KRYST mieni się i połyskuje. Gładkich powierzchni praktycznie brak. Wszystko ma solidną teksturę, odbija światło w nietuzinkowy sposób. Tłoczenia, metaliczne chropowatości, aksamit, lureks przybierają formy znane z męskiej szafy: marynarki i długie płaszcze z szerokimi ramionami, szerokie spodnie, obszerne ramoneski, ale też dla równowagi opcje bardzo blisko ciała: gorsetowe bluzki z ozdobnymi, obleczonymi tkaniną guzikami i bufiastymi rękawami, zabudowane pod szyję sukienki z szerokim paskiem czy kombinezony bardzo w stylu lat osiemdziesiątych, z odsłoniętymi ramionami i podkreśloną talią.
Kolorystyka zdecydowanie jesienna: rudości, brązy, szmaragdowe i oliwkowe zielenie, śliwki, wrzosy i, oczywiście, czerń. Ale tylko jako dopełnienie, nie wątek główny. Każdy model jest tu interesujący, każdy opowiada swoją historię, a wszystkie łączą się w intrygującą całość. Zachwyca zarówno welurowa puchówka z łączonych kolorów, jak i kraciasty, dwurzędowy garnitur czy dopasowany, gorsetowy kombinezon z szerokim karczkiem w talii, zdobionym guzikami. Jesiennej kolekcji towarzyszy biżuteria stworzona we współpracy z Natalią Kopiszką, szerzej znaną jako KOPI. To powiększone wersje najnowszych projektów, będzie można je kupić na specjalne zamówienie.

Fot. Daniel Jaroszek
Producenci wykonawczy: Kacper Sawicki, Paweł Bondarowicz
Producent: Ola Pudło
Koordynator produkcji: Tomek Sulima
modele: Olivia Skassa / NEVA Models, Paulina Raszewska, Bartosz Fabiński, Leopold Żurowski / Dancing Międzypokoleniowy
Scenografia: Paulina Szpila / Art Department
Makijaż: Gosia Sulima / AF Photo
Włosy: Aleksandra Płużyńska / Aleksandra Płużyńska Pracownia Fryzjerska
Asystenci fotografa: Otto Sot i Bartek Suchoń
Retusz: Magdalena Baran / Mesh Warsaw
Studio: Daylight

1 Comment

  • Darmia
    Posted 13 listopada 2018 15:02 0Likes

    polecam też dodatki z Ciekawe, niekonwencjonalne pomysły na biżuterię

Leave a Reply