Madelle. Jesień zima '18/19

Ciągle coś w modzie wraca i ciągle przybiera nową formę, zahaczając o przeszłość. W przypadku jesiennej kolekcji Madelle są to lata osiemdziesiąte i bardzo umownie „Dynastia”. Piszę: „umownie”, bo bohaterki serialu mogłyby się uczyć dyskretnego szyku i niewymuszonej elegancji od modelki na zdjęciach. Mimo ogromnej sympatii do Alexis czy Krystle, stwierdzam (i zapewne nie jestem jedyna), że ich przerysowanym kostiumom bliżej do nuworyszowskiego pojęcia mody niż prawdziwego jej solidnego poziomu. Trzeba pamiętać, że na przerysowaniu ten serial polegał, oczywiście. Każda próba zbyt dosłownej interpretacji była skazana na porażkę. Są na szczęście tacy, którzy potrafią wydobyć z ówczesnego stylu tylko to, co najlepsze. I poniżej mamy właśnie taki przykład. 

Na pewno jest bardziej kobieco, a mniej dziewczęco. Francuska dziewczyna, która inspiruje założycielkę marki, Magdalenę Magnon, od samego początku i która nadaje kształt kolejnym kolekcjom, przechodzi metamorfozę, poważnieje i sięga w zakamarki do tej pory zamknięte na klucz. Powstały nadruki nanoszone na jedwab: tym razem obok kwiatów znalazły się super modne cętki. Nie tylko w klasycznym beżu, ale też czerwieni oraz granacie. Są też znajome z minionych sezonów kropeczki, tym razem czarne, na intensywnej czerwieni lub w negatywowym odbiciu, czerwone na tle czarnym. Nie zabrakło róż, towarzyszących Madelle od samego początku. Pojedyncze pąki zdobią głębokie granatowe tło.
Co mamy z „Dynastii”? Na pewno mocno podkreślone ramiona, czy to w koszulach i sukienkach, za pomocą wąskich falbanek, czy w żakietach i płaszczach – celowo poszerzonym, choć wciąż proporcjonalnym krojem. Dominuje opcja dwurzędowa i taliowanie, nawet przy obszerniejszych formach. I karczki z przodu – te zapomniane nieco pomysły okazują się idealne na jesień, chroniąc dekolt, ale też przewrotnie podkreślając kształt kobiecych piersi. Jest zmysłowo, pewnie i intrygująco. Ta kolekcja uwodzi. Oby tylko nie doprowadziła do walki nad basenem!

Fot. Magdalena Kozicka
Makijaż: Anna Kopeć
Stylizacja: Magdalena Magnon
Produkcja: Fashion Valley. 

5 Comments

 • Żaneta
  Posted 4 grudnia 2018 14:33 0Likes

  Uwielbiam takie klasyczne sukientki

 • Alicja
  Posted 3 stycznia 2019 16:20 0Likes

  Ta czarrna sukienka mówi do mnie mamo!

 • Aga
  Posted 22 stycznia 2019 15:58 0Likes

  Uwielbiam takie proste, ale wyraziste ubrania.
  Kilka drobnych elementów i strój gotowy!
  Pięknie!

 • Adam
  Posted 22 stycznia 2019 23:35 0Likes

  Chciałałbym kupić taką czarną sukienkę dziewczynie na urodziny. Możesz mi napisać gdzie mogę ją kupić?

Leave a Reply