Reebok x Victoria Beckham

Przyznam się do czegoś. Nie dawałam szansy Victorii Beckham. Gdy dowiedziałam się lata temu, że przygotowuje swoją kolekcję, pokaz i że w ogóle szykuje najazd na modę z własną marką odzieżową, byłam przekonana, że jej się nie uda. Zwłaszcza że pamiętałam dość nieszczęsne dżinsy, które „zaprojektowała” swego czasu dla marki Rock & Republic, a które powinny pozostać tam, gdzie Posh Spice, czyli w zamkniętej na dobre przeszłości. To zabawne, być specjalistką od mody, gdy siedzi się przed ekranem komputera, prowadzi blog dosłownie kilka lat i ma pewność, że posiadło się tyle wiedzy, by móc wydawać takie pewne sądy. Cóż, błędy młodości, tu z panią Beckham możemy sobie podać rękę.

Tymczasem pokazy i prezentacje jej głównej marki Victoria Beckham oraz jej młodszej siostry, VVB pod względem trendów sprawdzają się sezon za sezonem. Nieco gorzej ze sprzedażą, bo w 2019 roku po raz kolejny firma odnotowała spadek dochodów. Natomiast Victoria nie poddaje się, działając na wielu innych frontach. Niedawno wraz z Sarah Creal stworzyła markę kosmetyków, Victoria Beckham Beauty (opakowania pochodzą w 100% z recyklingu, VBB zapewnia też, że jest wolna od okrucieństwa), a przed momentem światło dzienne ujrzała jej trzecia już kolekcja stworzona we współpracy z marką Reebok.

Reebok x Victoria Beckham to całkiem udany powrót do przeszłości, będący efektem modnego ostatnio sięgania do archiwów. Powróciły fasony dobrze znane z lat dziewięćdziesiątych, odświeżone nowoczesną paletą kolorów, a przede wszystkim materiałami tworzonymi w nowych technologiach. Sport idzie do przodu nie tylko w aspekcie kolejnych bitych rekordów. Zastosowane tkaniny i dzianiny odprowadzają ciepło, mają wbudowany filtr UV50 oraz powłokę odprowadzającą wilgoć. Gdyby jeszcze tylko potrafiły zmotywować do ćwiczeń… Cóż, nie przestajemy wierzyć w nowoczesne rozwiązania…

Kolekcja jest dostępna na całym świecie, zarówno w sklepach Reebok, jak i Victoria Beckham.

Leave a Reply