Zalando. Małe kroki. Duża zmiana cz.2.

Co się wydarzy, gdy osiem europejskich marek dostanie zadanie stworzenia utrzymanej we wspólnej estetyce, świadomej kolekcji, z wykorzystaniem materiałów pozyskiwanych w zrównoważony sposób? Odpowiedź na poniższych zdjęciach. To już drugi raz, gdy Zalando zaprasza do współpracy kilka różnych firm odzieżowych, łącząc to, co zwykle pozostaje w konkurencyjnym dystansie.

Na jesienną kolekcję składa się 116 produktów damskich, męskich i uniseks ośmiu marek: Closed, Designer’s Remix, Henrik Vibskov, Holzweiler, House of Dagmar, Mother of Pearl, Mykke Hofmann i Progetto Quid. Projektanci wzięli na warsztat temat jesiennej odzieży przejściowej, pracując na łagodnej, stonowanej palecie barw, niepozbawionej przyjemnych akcentów w postaci nasyconej czerwieni mięsistego kardiganu czy jasnego fioletu bluz z kapturem i t-shirtów. Dominują beże w różnym nasyceniu i dość zaskakująca jak na porę roku spora obecność kremowej bieli (sama uwielbiam jesienią i zimą nosić jasne spodnie, na przekór błotom pośniegowym, więc jak najbardziej rozumiem) i nieco denimu (cieszy ogromnie model dżinsów Pedal Pusher marki Closed – to ten z przednim karczkiem nawiązującym do fasonów z lat osiemdziesiątych, skopiowany w ostatnim roku chyba przez każdą możliwą sieciówkę).

W ostatnich latach, przeszliśmy długą drogę stawiając na transparentność w identyfikacji bardziej zrównoważonej mody. Chcemy ułatwić i uprzyjemnić naszym klientom zakupy zrównoważonej i przyjaznej środowisku odzieży, a także zapewnić klientom inspirację i informacje, których szukają – wszystko w jednym miejscu. – mówi Kate Heiny, Director Sustainability w Zalando. Naszym celem jest inspirowanie klientów, aby kupowali w sposób bardziej świadomy i cieszymy się, że możemy to robić wspólnie z innymi markami. Dzięki temu udowadniamy, że taka współpraca to słuszny kierunek rozwoju – dodaje Lena-Sophie Roeper, Buying Director Premium & Luxury.

Kolekcja jest w sprzedaży od 25 października na platformie Zalando.

Poniżej moje ulubione elementy kolekcji:

Leave a Reply