Kalendarz GAGAMODELS x Kotarba.

Już po raz ósmy agencja GAGAMODELS wydaje charytatywny kalendarz we współpracy z wybranym artystą. W wydaniu na 2021 r. jest to Kamil Kotarba, fotograf znany z nietuzinkowego stylu, otwartości i fantazji idealnie wpisującej się w nasze czasy. Tak się nawet składa, że miałam okazję mu kiedyś pozować, niestety do poniższego kalendarza nie trafiłam. Trudno, pozostaje mi podziwiać inne kobiety, w zaskakującym, lekko prowokacyjnym ujęciu.

Kasia Sawicka z GAGAMODELS tak opisuje tegoroczną współpracę:

Kiedy zamykałam produkcję Kalendarza na rok 2020 wiedziałam już, że zaproszę do kolejnej edycji Kamila. Jego spojrzenie na fotografię zaskoczyło mnie po raz pierwszy od lat. Świeżość jaką wniósł w sesje i jakby swoista analiza modelki, którą fotografował do swoich projektów i kampanii jest niespotykana. Zażartowałam kiedyś, że jak już zrobi pierwszą sesję z Alessandro Michele dla Gucci musi mi podarować fotografię z autografem, nim jeszcze kampania się ukaże. Zaufałam mu całkowicie, nie wnikając w projekt, lokalizację czy dobór modelek. Zażartował z nagiego ciała, bawiąc się przy tym znakomicie. Dodając nutkę przerysowania skomponował fotografię doskonałą. T akiej właśnie oczekiwałam. Tym bardziej cieszę się, że z pozoru nic nieznacząca zabawa ciałem, mogła w późniejszym czasie nabrać mocniejszego wyrazu. I tak też się stało. Kobieta z naszych zdjęć, jest wolna.

Doskonale powiedziane. Wolna. Jeśli ma ochotę, zrzuca ubranie i tańczy nago. A jak jej się znudzi, zrobi coś innego i nie da sobie dyktować, czy coś powinna, czy nie. W dwudziestym pierwszym wieku takie rzeczy powinny być oczywiste. A jednak nie są.

Jesienne wydarzenia, które nastąpiły już po realizacji sesji skłoniły nas do zmiany planów i postanowienia, aby w tym roku całkowity dochód z tego kalendarza przeznaczony został na pomoc kobietom. Zarówno modelki jak i fotograf z entuzjazmem przyjęli pomysł. Beneficjentem środków zebranych ze sprzedaży 8.edycji kalendarza GAGAMODELS jest CENTRUM PRAW KOBIET , którego misją od 26 lat jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. Wraz z zespołem GAGAMODELS oraz modelkami biorącymi udział w tym projekcie jesteśmy dumni, że poprzez sprzedaż kalendarza możemy przyczynić się do walki z nierównością społeczną, mimo iż fakt, że w środku Europy w XXI wieku istnieje taka potrzeba napawa nas równocześnie smutkiem. Dziękujemy Wam za wsparcie – piszą twórcy kalendarza.

Rzecz jest limitowana (sto sztuk), można ją kupić za minimum 333 zł. Szczegóły tutaj.

Leave a Reply