Gabriella. NOW!

Dzieje się! Oto bowiem polska marka Gabriella ogłasza, że stworzyła pierwsze na świecie rajstopy wykonane w 100% z przędz z certyfikatem Global Recycled Standard (GRS). Dotyczy on całego łańcucha dostaw i produkcji, od przędzy na opakowaniu kończąc. Mamy tu zatem nie tylko produkt, którego wykonanie ogranicza zużycie wody (o 90%) czy emisję dwutlenku węgla (o 80%), lecz także biodegradowalną folię i papier gotowy do ponownego recyklingu, w których je kupujemy.

Kolekcja NOW! to nowy rozdział w ponad dwudziestoczteroletniej historii łódzkiej firmy. Powstała jako alternatywa dla tradycyjnych wyrobów pończoszniczych, zawiera trzy modele: 20 den, 60 den i 100 den w matowym odcieniu czerni i w czterech rozmiarach. Każdy z nich jest przyjemny w dotyku, mocny i trwały, a także komfortowy w noszeniu m.in. dzięki szerszej gumce w talii, która nie odznacza się pod ubraniem. W składzie znajdziemy poliamid Q-NOVA® powstający z materiałów odpadowych, dzięki czemu trafiają do kolejnego obiegu zamiast do śmietnika, włókno LYCRA® EcoMade – pierwszy produkt z elastanu/spandexu wytwarzany z odpadów pokonsumenckich oraz elastyczne włókno ROICA™ Eco Smart, opatentowane przez firmę Asahi Kasei, nazywane „inteligentnym składnikiem nowoczesnej garderoby”. Wszystkie trzy poddawane są regularnym kontrolom, muszą więc zachowywać odpowiednią jakość.

„Zmiany zaczynamy od siebie. Nie kiedyś. Teraz” – czytamy na stronie Gabrielli. Nazwa kolekcji stanowi jednocześnie zobowiązanie marki i wyznacza nowy kierunek jej działalności. Celem jest zrównoważony rozwój, a z czasem przeniesienie tej nowości na główny asortyment. NOW! możemy kupić pojedynczo lub wszystkie trzy opcje w zestawie (to zdecydowanie bardziej się opłaca). Jak się noszą? Sprawdzam je od tygodnia i nie mam uwag. A potrafię znokautować rajstopy po jednym noszeniem, więc jest nadzieja.

1 Comment

  • dari
    Posted 25 lutego 2021 10:59 0Likes

    Bardzo fajna innowacja w duchu eko! Na plus, że wprowadza ją firma, która działa od lat i chce się zmieniać.

Leave a Reply