Elementy. I am Maja.

Nie szata zdobi człowieka – tak w kilku słowach można by scharakteryzować najnowszą kampanię marki Elementy. I nie chodzi bynajmniej o to, że te ubrania nie są ładne, bo tak zapewne mogłyby zostać odebrane moje słowa w tym naszym radosnym, cynicznym świecie. Sesja Soni Szóstak pt. „I am Maja” po prostu skupia się na osobie, która nosi ubrania. W tej kolejności. Zawsze. Od początku istnienia tego bloga powtarzam, że moda jest dla ludzi, nie ludzie dla mody.

W roli głównej Maja Salamon, a na niej nowości, m.in. ściągaczowe sukienki z wiskozy (ECOVERO ™ LENZING ™ plus 20% wiskozy z recyklingu), sweter z organicznej bawełny, nowe modele trenczy i kurtek z kapturem oraz zacny powrót denimu (ich dżinsy polecam szczególnie, nawet teraz, pisząc ten tekst, mam na sobie model Sisi w odcieniu chłodnego błękitu, który towarzyszy mi od lata zeszłego roku i sprawdza się fantastycznie. Pojawia się też bodaj pierwsza w historii marki pikowana kurtka z innowacyjną ociepliną CLIMASHIELD, o doskonałych właściwościach termicznych. To świetna rzecz do noszenia solo lub pod trencz czy lekką kurtkę.

„Bohaterkę naszej opowieści wybraliśmy wspólnie z Sonią. Już od pierwszej rozmowy wyłoniło się wspólne założenie – nie wystarczy styl i piękna buzia. Modelka musi mieć osobowość, to „coś” co wyróżnia ją z tłumu i sprawia, że chcemy ją bliżej poznać. Wybór Mai wydał nam się oczywisty – z jednej strony doświadczona modelka z sukcesami na koncie, z drugiej zaś ciekawa osobność, rozwijająca się bizneswoman w innej niż modeling dziedzinie” – mówi Marta Garbińska-Włodarczyk, współzałożycielka i projektantka marki. I faktycznie, mamy efekt niczym z barejowskiej sceny „Ta pani przyszła w tym kożuchu i w nim wychodzi”, bo Maja wygląda tak, jakby w tych ubraniach na sesję po prostu przyszła. Zwyczajność – zbyt długo w modzie utożsamiana z nudą, a nawet brakiem stylu, dziś jest atutem, białą kartką, którą możemy zapisywać po swojemu… samą sobą.

Fotograf: Sonia Szóstak
Asystent Fotografa: Szymon Gosławski
Modelka: Maja Salamon | D’VISION
Stylizacja: Julia Bieńkowska | Made it Management
Makijaż i fryzury: Kama Jankowska | ART FACES
Produkcja: Elementy

Leave a Reply