UMIAR. MELANGE.

„Czyżby marka UMIAR postanowiła zaprzeczyć własnej nazwie?” – takim komentarzem mnie przywitaliście, gdy wrzuciłam na Instagram kilka zdjęć z odwiedzin w warszawskiej pracowni. No tak, Umiar to od pierwszego projektu był minimalizm, oszczędność formy, nawet sesje zdjęciowe miały w sobie pewną kondensację i zero niepotrzebnych elementów. Czy tym razem jest inaczej? Nie. Bo choć UMIAR w najnowszej kolekcji, MÉLANGÉ, bardzo się otworzył i ozdobił, wciąż nie ma tu miejsca na formalne lanie wody. Wszak można z umiarem korzystać nawet z najbardziej ornamentalnych historii.

Malwina Wysińska i Magdalena Brzozowska, założycielki i projektantki marki, na sam koniec lata postanowiły zaskoczyć kolekcją, która będzie o lecie przypominać, bez względu na moment w kalendarzu. Tobeztroski, wakacyjny trend, który chciałyśmy opowiedzieć na nasz sposób, znajdując dla niego ponadczasową i luksusową formę, wyglądającą doskonale niezależnie od okazji i pory roku” – piszą. Stąd tyle tu koralików czy pereł. Wciąż w srebrnej i złotej palecie, lecz w wersji znacznie lżejszej, a jednocześnie wyrazistej. Aż chce się tę biżuterię nosić warstwowo, nie ograniczając do tylko jednego obiektu. Pierścionek na każdym palcu, sznury naszyjników na szyi, jak na wakacjach, gdy – często z powodu wysokich temperatur – rezygnujemy z wielu ubrań, lecz wyrażamy się delikatnymi, zabawnymi akcesoriami. Tu zabawa jest dla dorosłych, żadnych naiwnych paciorków, feerii barw, wystarczy mnogość pomysłów, najwyższy gatunek surowca musi pozostać.

MÉLANGÉ to swego rodzaju „the best of”, lista najwiekszych przebojów marki, które powstawały od 2015 roku. Wprawne oko odnajdzie nawiązania do wcześniejszych sezonów. I jeszcze jedna sprawa: nie ma tu podziału na kolekcję damską czy męską. “Naszą biżuterię projektujemy dla wszystkich. Naszyjnik z pereł i koralików ze srebra pasuje każdemu i każdej, bez względu na płeć, wiek, porę dnia czy roku” – tłumaczą projektantki. W końcu, jak mówiła Jackie Kennedy Onassis: “Perły są zawsze odpowiednie”

Zdjęcia: Borys Synak
Asystent fotografa: Aleksander Balcerek
Makijaż i włosy: Iza Kućmierowska
Stylizacja: Malwina Wysińska, Magdalena Brzozowska
Modelka: Tina | Uncover Models
Model: Izaak | X Management

Leave a Reply