MAAR – A love affair with Ariel

Lato 2023 należy do Małej Syrenki. Nie tylko z powodu nowej filmowej adaptacji tej baśni, choć z pewnością wieści o produkcji mogły być jedną z podwalin trendu „mermaid core” (podobnie jak film Grety Gerwig nie pozostał obojętny dla estetyki „Barbie core”, w podobnym czasie zresztą). Wybiegi błyszczały i spływały wodą, a motyw muszli czy koralowca deptał po piętach starym dobrym kwiatkom. U Sacai nawet spodnie wyglądały jak srebrzyste syrenie ogony, w Blumarine natomiast narodziła się Ariel cała w dżinsie. Ze złotymi muszelkami na piersiach, trzeba być wierną własnemu stylowi. Agata Wojtczak i Antoni Bielawski, założyciele MAAR, zawsze trzymają rękę na pulsie. Tym razem chwycili nadgarstek samej syrenki i założyli na niego grunge’owe bransoletki. Palce ozdobili pierścionkami o nieokreślonych, organicznych kształtach, a na szyi zawiesili muszlę w kształcie serca.

Projektanci MAAR, podobnie jak bohaterka najnowszej kampanii, nie przepadają za staniem w miejscu. Dlatego do sprawdzonych metod jubilerskich dodali coś nowego. Tym razem niektóre formy stworzyli nie z wosku jubilerskiego, lecz z pszczelego. Pomysł, niczym u Isaaca Newtona, pojawił się przypadkiem. – Szukaliśmy nowych metod, próbowaliśmy różnych specjalistycznych glinek, aż w końcu pomyślałem, że przecież wosk pszczeli, po lekkim podgrzaniu jest niezwykle plastyczny. Ta myśl przyszła do mnie, kiedy zdrapywałem wosk po rozlanej świeczce z marmurowego blatu naszego stolika. Tak więc szukając nowych rozwiązań wróciliśmy do tych stosowanych w starożytności – opowiada Antoni. W ten sposób powstały trzy projekty: kolczyk Satin, pierścionek Wavy i nausznica Hug.

Agata przy okazji zwraca uwagę na pewną obserwację. – Te wzory świetnie wpisują się w trend, który nazywamy ,,wielkie srebro”. W ostatnim czasie dużo osób noszących biżuterię pozłacaną albo złotą zmieniło ją na srebrną. To dotyczy także naszych klientek i klientów. Bardzo nas to cieszy, bo lubimy projektować przeskalowane, mocne wzory, a właśnie w takich srebro prezentuje się najlepiej. I tu dodam od siebie, że zgadzam się i po wielkiej fascynacji złotem zaczęłam z powrotem rozglądać się za srebrną biżuterią. Co ciekawe, jedną z pierwszych srebrnych rzeczy kupiłam właśnie u MAAR, gdy rozpoczynali działalność. Warto ufać ich intuicji

Zdjęcia Ola Walków/Van Dorsen Artists
Asystent fotografki Bazyli Czern
Asystent fotografki Kuba Marciniak
Modelka Bree Naumowicz/Selective Management
Makijaż i włosy Aleksandra Przyłuska
Stylizacja Agata Wojtczak
Scenografia Agata Wojtczak, Antoni Bielawski
Wideo Aleksander Ryżow/Van Dorsen Artists
Retusz Joanna Wierzbicka
Produkcja Agata Wojtczak
Studio Zachód

Leave a Reply