Chylak jesień zima ’23/24

Jak bardzo wybrzmiewają w uszach piosenki z filmu „Sound of Music”, gdy spogląda się na poniższe zdjęcia? U mnie bardzo, z tym że wciąż nie mogę się zdecydować, czy wolę beztroski głos Julie Andrews, czy nieco chropowaty dźwięk saksofonu Johna Coltrane’a. Jedno i drugie niech będzie w mocy. W razie zapotrzebowania na bardziej lokalną muzykę, w tle mamy góralski zespół. Oto wizja jesieni według Zofii Chylak.

Co w nowej kolekcji? Idąc muzyczną nomenklaturą, chciałoby się rzecz „the best of Chylak”, bo nowe akcenty przeplatają się z doskonale znanymi przebojami, którymi swego czasu projektantka podbiła i Polskę, i świat. To zarówno bliskie echa inspiracji muszlami, jak i reinterpretacja niewielkich worków, po które ustawiały się i realne, i wirtualne kolejki. Osiem lat temu, o ile mnie pamięć nie myli. A sama marka już w przyszłym roku będzie świętować dekadę na rynku. Wróćmy jednak do listy przebojów. Wracają prostokątne torebki z klapką, z zaokrąglonymi rogami i ozdobym zapięciem w kształcie podłużnych, nieregularnych kamieni, a także większe shopperki. Całość z gładkiej lub wytłaczanej w deseń krokodyla, jaszczurki lub strusia skóry w odcieniach czerni i czekoladowego brązu.

Nowością, na którą wciąż jeszcze czekamy, są wełniane egzemplarze w naturalnym, beżowym kolorze. To piękny ukłon w stronę górskiej scenerii z obowiązkowym pastwiskiem w tle. – Góry zajmują specjalne miejsce w moim sercu. Moi dziadkowie wychowywali się zarówno po polskiej jak i ukraińskiej stronie Karpat. Chciałam moje projekty pokazać w tym kontekście. Wśród dźwięków trombit i góralskiej kozy obserwowaliśmy bacę w trakcie wypasu owiec na hali. W kampanii wystąpił też słynny zakopiański miś – wyjaśnia projektantka. Przyjemnie ponownie widzieć jej projekty w nieoczywistym kontekście. Bo na zdjęciach mody ulicznej zajęły już stałe miejsce.

Zdjęcia: Stanisław Boniecki
Asystent fotografa: Kuba Krul
Video: Szymon Dudka/Papaya Roster
Video edytor: Szymon Kraszewski
Modelka: Becca Horn/Le Management
Art direction & stylizacja: Chiara Janczarek
Casting i asystentka stylistki: Wiktoria Szczepanowska
Włosy: Adrian Własiuk/VDA
Makijaż: Wilson
Retusz: Paul Drozdowski
Produkcja: Łukasz Nowak/Forward Productions
Produkcja lokalna: Jan Wierzejski
Fixer: Szymon Marchewka
Muzycy: Jan Jakubiec, Andrzej Gut-Mostowy, Jan Michałczak, Paweł Majerczyk

Leave a Reply