Kobieta z pokoju nr 201

Josephine, Celestine, Alyssa, Zoe – to nie bohaterki francuskiego filmu o miłości (a jakże), tylko imiona nadane sukienkom przez Magdę Magnon, założycielkę marki Madelle. Jest po francusku na wskroś, jej projekty mogłaby nosić zarówno Brigitte Bardot u Vadima, jak i Léa Seydoux w „Jamesie Bondzie”. Oraz francuskie blogerki, oczywiście, tak fantastycznie broniące romantycznej kobiecości od zarania blogowych dziejów (czyli od jakichś dwunastu lat). Bufki, falbanki, guziczki, tasiemki, a do tego róże, groszki i serca. Wszystko w lekkim klimacie retro i ponadczasowym jednocześnie. 

1
Miejsce akcji? Wnętrze tajemniczego hotelu, w którym mieszka nasza wyimaginowana bohaterka. W walizce przywiozła same wspaniałości: różnej długości sukienki w różne wzory, łącznie ze zmysłową opcją koronkową na szerokich tasiemkach wiązanych na ramionach. I koszule zdobione szydełkowymi detalami: karczkami i mankietami w kremowej bieli i połyskującej czerni. Oczywiście wykonanymi ręcznie, a zainspirowanymi skarbami upolowanymi na podparyskich pchlich targach przez projektantkę. I dwurzędowe żakiety o lekko poszerzonych ramionach i swobodnej talii.
„Ona nic nie musi. Ona może. Na przykład długo przeglądać się w lustrze, zachwycając się krojem ulubionej sukienki w kwiaty. Albo też usiąść na podłodze, niedbale odgarnąć włosy i po prostu być. Za chwilę założy z pozoru tylko klasyczną koszulę i eleganckie spodnie, po czym dostojnie wkroczy na kręte schody hotelowego lobby. Aby znów znaleźć swoje odbicie w lustrze, tym razem ubrana w białą koronkową sukienkę. Albo i nie. Kiedy zechce być sama, po prostu schowa się w progach pokoju 201. Założy ulubiony trencz i rozmarzy się, siedząc na sofie. Bo to ona rozdaje karty” – tak jest przedstawiony nasz hotelowy gość. Co przywodzi mi na myśl dziewczynkę buszującą w szafie mamy i strojącą w jej ciuchy przed lustrem. Z tą różnicą, że akurat te ciuchy leżą doskonale i nie trzeba do nich dorastać.
MADELLE SS18
MADELLE SS18
MADELLE SS18
MADELLE SS18
MADELLE SS18
MADELLE SS18
MADELLE SS18
MADELLE SS18

Zdjęcia: Dominik Łoziński
Modelka: Klaudia Celinska / Mango Models
Makijaż: Patrycja Piechówka Makeup Artist & Photo Shoot Stylist
Stylizacja: Magdalena Magnon i Justyna Skwierczyńska

1 Comment

  • elf
    Posted 18 maja 2018 11:51 0Likes

    zachwyciłam się, zwłaszcza ta koronkowa z wiązaniem na ramionach…

Leave a Reply