Art & Fashion & Philosophy

Bywa ciężko, bywa intensywnie. Doba jest za krótka, a internet, choć podobno nieskończony, czasem wydaje się pękać w szwach. Czy dlatego organizatorzy dwóch największych i najbardziej prestiżowych imprez poświęconych szeroko pojętej modzie postanowili urządzić je w tym samym czasie? Taki trend?
Art & Fashion Festival w Poznaniu wprawdzie już trwa w najlepsze, najważniejszy weekend jednak przed nami. A może wolicie Fashion Philosophy Fashion Week Poland? Cóż, jeśli umiecie się rozdwoić, serdecznie polecam i jeden, i drugi.
Poznański Open University zacznie się w sobotę rano rozmową z Anną Piętą, Magdą Korcz i projektantami obecnymi na dwudniowych targach Hush zorganizowanych przez wspomniane panie przy tej okazji. Targi będą znacznie mniejsze niż dotychczas, a także zupełnie inaczej podzielone. Następnie spotkania z Karoliną Sulej, Magdą Płonką (autorką książki „Etyka w modzie”) oraz Dianą Murek (znacie ją z bloga Into the Fashion). A na deser… tu niespodzianka. Jeśli kiedykolwiek mieliście pytania, które chcieliście zadać Harel, a akurat w sobotę będziecie w Poznaniu, będzie okazja. Uczestniczę bowiem w panelu „Fashion Blogging” wraz z Oliwką, Jessicą, Maff i Macademian Girl (czy muszę je komukolwiek przedstawiać?). Moderatorem będzie Piotr Zachara, więc cieszę się podwójnie.
W niedzielę wystąpi dyrektor ds. komunikacji Grupy Inditex, Jesus Echevarria. Następnie Piotr Szaradowski (autor bloga Muzealne Mody) poprowadzi rozmowę z Grażyną Hase (!!!!!). Potem reżyser klipów Babak Radboy oraz projektująca m.in. dla Davida Bowie Avena Gallagher opowiedzą o podbijającym Nowy Jork artystyczno-komercyjnym projekcie, w który zamieszali m.in. Chanel, Apple i Calvina Kleina. Na koniec wisienka na torcie. Spotkanie z Andrew Boltonem, kuratorem Costume Institute w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Temat? Alexander McQueen. Wow. Wstęp oczywiście wolny. Przestrzeń – zgodnie z trendami – pękająca w szwach.
AFF by GK visual
Poniżej zdjęcia z trwających już warsztatów projektowania mody i rysunku w Starym Browarze.
1378638_582670651798703_1526512774_n
1378503_582671978465237_2050415806_n
1378504_583160255083076_1322798283_n
Na targach Hush pojawią się następujący projektanci:
Nenukko, Ania Kuczyńska, Hi–End, Delikatessen, Est by Es, Kosmal, Agata Bieleń, Łucja Wojtala, Etnopia, Dud.Zin.Ska, Rozwadowska Bags, Roboty Ręczne, Elfjoy, Emilia Kohut, Dream Nation, Marta Skuza, Wearso., Karina Krølak, KOMOdesign, Numer, Risk Made In Warsaw, Madox, She/s a Riot, Pan Tu Nie Stał, Animal Kingdom, Mamapiki, Confashion, Rododendron, Pola Rudnicki, Puch, Røkt by Karolina Połosak, Michał Mrzygłód, Dominika Naziębły.

Ale ale, to nie koniec. Polski tydzień mody zaczyna się jutro. Harmonogram wklejam poniżej – nie ma co się rozpisywać. Pokazów będzie mnóstwo. Na niektóre czekam od kilku miesięcy. Niektórych niestety nie zobaczę, ponieważ jeszcze nie posiadłam sztuki rozdwajania się. Może kiedyś… Cieszy powrót Joanny Startek. Jak zwykle zżera ciekawość przed MMC, Michałem Szulcem czy Nenukko (ten marmurkowy dżins ze zdjęcia – jawa to czy sen?).
Tradycyjnie imprezie towarzyszy strefa Showroom, gdzie będzie można kupić najświeższe dzieła młodych polskich projektantów i marek, wystawa Young Fashion Photographers Now oraz szkolenia Let Them Know. Pokazy Off odbędą się w nowiutkiej lokalizacji: Centrum Promocji Mody na terenie łódzkiej ASP.
I tylko raz jeszcze zapytam: dlaczego organizatorzy nie dogadali się co do terminów? Mam nadzieję, że sytuacja nie będzie się powtarzać, bo to duża szkoda dla obydwu wydarzeń.
Zaproszenie_FashionWeekPoland
1381937_10151597948481198_422051370_n
Nenukko:
nenukko
Joanna Startek:
joanna startek
Malgrau:
malgrau
Sowik Matyga:
sowik matyga
Dawid Tomaszewski:
dawid tomaszewski

Zdjęcia: materiały prasowe.

1 Comment

  • GOShA
    Posted 16 października 2013 08:42 0Likes

    Do zobaczenia więc w Poznaniu:)

Leave a Reply