Limited Collection 2014

A jednak da się stworzyć coś pięknego z udziałem blogerki. Wcześniej nie miałam wątpliwości, ale po ostatnich rewelacjach zaczęłam wątpić. Nie będę przytaczać, cóż to za rewelacje, kto wie, ten wie, kto lubi, ten lubi, a kto nie, ten nie. Swoje zdanie przemycam między wierszami, bo za bardzo nie mam ochotę na bezpośredni komentarz. Justyna Chrabelska dostrzega potencjał w osobach młodziutkich, choć – wydawałoby się – średnia wieku jej klientek jest znacznie wyższa niż naście czy nawet „dzieścia”. Po pierwsze ze względu na spokój, który od jej ubrań bije, po drugie ceny, które przeciętną studentkę, a tym bardziej licealistkę, raczej skutecznie odstraszą. Chyba że pomyśli bardziej perspektywicznie niż w jej wieku przystoi i odłoży nieco funduszy do starej dobrej świnki skarbonki.
Pierwsza rzuciła mi się w oczy Jessica Mercedes. Czy może raczej – nie rzuciła się. Podczas jesiennej edycji Łódzkiego Tygodnia Mody wystąpiła w tym zestawie i gdyby nie przekorne dodatki, prawdopodobnie bym jej nie rozpoznała. Potem jeszcze kilkakrotnie pokazywała się w projektach Justyny. Wybór dla mnie zaskakujący, ale efekt lepszy niż bardzo dobry. Jednak twarzą zimowej kolekcji została Alicja Zielasko. Też młoda, też blogująca, też pozornie daleka od stylu projektantki. Ale tylko pozornie. Bo to, czego dokonał zespół osób odpowiedzialnych za tę sesję, jest po prostu perfekcyjne. Nie widzę żadnej innej możliwości, właściwa kobieta na właściwym miejscu, we właściwych ubraniach i właściwym otoczeniu.
Sama kolekcja jest niewielka, ale świetnie oddaje kwintesencję stylu Chrabelskiej. Ponieważ mamy zimę, uszyta została ze stuprocentowej wełnianej tkaniny. Składa się z dwóch modeli bluz w różnych wersjach kolorystycznych (bordo, brąz, czerń i kremowy, a także czerwono czarna krata). Pierwsza – fason już flagowy – z falbankami na ramionach, obecna w niejednym sezonie. Druga – z trójkątnie ciętą linią przodu i szeroką stójką. Miękkość i marszczenia jednej kontrastują z surowością i geometrią drugiej. Dziewczyna i kobieta. Łagodność i zdecydowanie. Bluzom towarzyszą prostokątne torby i dwustronne szaliki w kratkę. Można je kupić w warszawskim sklepie przy ul. Frascati 3/8 albo zamówić mailowo (info@justynachrabelska.com). Na aktualne mrozy będą jak znalazł.

justyna chrabelska limited edition 2014 (4)
justyna chrabelska limited edition 2014 (5)
justyna chrabelska limited edition 2014 (6)
justyna chrabelska limited edition 2014 (7)
justyna chrabelska limited edition 2014
justyna chrabelska limited edition 2014 (2)
justyna chrabelska limited edition 2014 (3)

Foto: Kuba Dąbrowski/ LAF AM
Modelka: Alicja Zielasko/ Alicepoint
Make up: Magdalena Łach/ Kokarda Makeup Blog
Produkcja: Weronika Płocha

6 Comments

 • Martinna
  Posted 30 stycznia 2014 22:17 0Likes

  Bez fajerwerków, brokatu i piórek wiadomo gdzie, a i tak jest magicznie. Piękna, prosta kolekcja i świetny pomysł na kampanię. Trochę się zdziwiłam, że to właśnie Alicja zostanie twarzą, ale teraz rozumiem wybór w 100%.

 • womanatwindow
  Posted 31 stycznia 2014 10:04 0Likes

  Świetna sesja. Kolekcja Chrabelskiej zdecydowanie ma w sobie to coś. Osobiście od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu białej, preferowanej bluzy z jej kolekcji.
  Mam pytanie o dżinsy z drugiej stylizacji. Jaka to marka? Ripped „handmade”, czy można takie, gdzieś nabyć?

  • M
   Posted 31 stycznia 2014 14:02 0Likes

   Jeansy ze sklepu The Scarlet Room (info z bloga Ali)

 • kejlo
  Posted 31 stycznia 2014 16:35 0Likes

  Bardzo lubię bloga alicepoint, projekty Chrabelskiej też do mnie przemawiają, ale chyba nigdy nie przekonam się do urody Alicji, a raczej jej wyrazu twarzy i postawy, które sprawiają, że wygląda na zmęczoną, przygnębioną kobietę po przejściach…

 • Kasia Znana
  Posted 1 lutego 2014 11:53 0Likes

  Zamawiam bluzę w kratkę! Fajna, ciekawa.

 • Mon Cherries
  Posted 1 lutego 2014 17:00 0Likes

  A mnie początkowo zdziwił wybór wnętrza… takie zwyczajne i niepozorne, ale im dłużej oglądam zdjęcia tym bardziej nabiera to cech świadomej decyzji – wnętrze, modelka i projekty idealnie się uzupełniają.

Leave a Reply