Levi’s x Ganni.

Ten duet już znamy. Do tej pory był jednak dostępny tylko w wypożyczalni Ganni Repeat. Sytuacja ulegnie zmianie 24 lutego, czyli w najbliższą środę. Wtedy bowiem będzie miała miejsce premiera wspólnej sprzedażowej kolekcji Ganni i Levi’s.

Fot. Rosie Marks

To kontynuacja idei, o której pisałam przy okazji pierwszej odsłony tego przedsięwzięcia. Czyli charakterystyczne elementy jednej i drugiej marki zostały połączone, tworząc niedużą, lecz wyrazistą i przyjemną kompozycję. Tym razem dołącza nowy materiał: bawełna konopna. Jak czytamy w informacji prasowej: uprawa konopi wymaga mniej wody i pestycydów, niż tradycyjnie uprawiana bawełna. Konopie, które zostały wykorzystane do produkcji odzieży, pochodzą z upraw nawadnianych wodą deszczową co znacznie zredukowało zużycie wody. Następnie konopne włókna poddane zostały procesom, które zlikwidowały szorstkość i upodobniły je z wyglądu i dotyku do bawełny, a wszystko to wszystko w zrównoważony sposób. Czyli dżinsy z trawki, na to by wychodziło. Chyba legalne…?

Modeli jest czternaście, znajdziemy szerokie spodnie, sukienki i koszule typowym dla Ganni ozdobnym kołnierzykiem, a także nowość: bluzy i koszulki z logo obydwu marek. Całość będzie dostępna na stronie GANNI.com, Levi.com oraz w sklepach GANNI na całym świecie, a w Polsce stacjonarnie w Elektrowni Powiśle i DH Vitkac.

Leave a Reply