She is Sunday. Summer Harmony.

Bardzo mi miło zaprezentować dziś po raz pierwszy, lecz z pewnością nie ostatni, nową polską markę: She is Sunday. Jak się nazywa, tak wygląda, czyli daje niedzielne wytchnienie i luz każdego dnia tygodnia. Założyła ją Karolina Miko, absolwentka Katedry Mody w Warszawie, a także laureatka konkursu Złota Nitka 2017. „Dla dziewczyn na wiecznych wakacjach” – tak opisuje swoje dzieło, zainspirowane własnymi wakacjami zresztą. Oraz garderobą vintage gwiazd lat siedemdziesiątych. Markę tworzy razem z mamą, która z kolei od lat prowadzi pracownię krawiecką w Warszawie.

She is Sunday to sukienki przygotowane na upalne dni i różne okazje. Dzielą się na dwie linie: Voyage – bardziej codzienną, niezobowiązującą oraz Wedding – powstałą pod pretekstem własnego ślubu, uwzględniającą także kreacje weselne. Ale – przecież to wszystko rzecz umowna – każda z sukienek będzie miała takie przeznaczenie, jakie same jej nadamy.

Co jest najważniejsze? Kolor – soczysty, owocowy i radosny. Fason – przy ciele, momentami bardzo mocno wycięty, chętnie odsłaniający letnią opaleniznę lub co tam latem lubimy odsłaniać. Spotykają się różne dekady, w tym lata dziewięćdziesiąte w wersji dopasowanej, na szerokich ramiączkach i lata siedemdziesiąte – tu klasyczna szmizjerka z długim rękawem. Doskonale widać, że projektantka trzyma rękę na pulsie. Przemyca sporo aktualności, robi to jednak dyskretnie i z umiarem. Przykład? Długie tasiemki do wiązania w talii – hit sezonu, chciałoby się rzec, lecz tutaj logiczne rozwiązanie, które nie narzuca się zbytnio.

Czekam na kolejne, jesienne wakacje i niedzielne projekty. Mam podejrzenia, że będzie pięknie.

Zdjęcia: Borys Synak
Asystent fotografa: Aleksander Balcerek 
Modelka: Daria Polunia
Makijaż i fruzury: Aleksandra Przyłuska 
Retusz: She is Sunday
Produkcja i scenografia: She is Sunday, Natalia Milewska

Leave a Reply