Les Cherries: romantyczny minimalizm

Ozdobne, lecz proste w interpretacji. Wyraziste i wdzięczne w noszeniu. Oto różne drobne przyjemności zebrane w zgrabną i spójną kolekcję, czyli nowa marka na polskim rynku: Les Cherries. Paryż w tle nieprzypadkowo, te marszczone połacie tkaniny kojarzą się ze skandalicznym w swoich czasach pomysłem Christiana Diora na sylwetkę New Look, a dokładniej znacznie większe niż rozsądek podpowiadał zużycie materiału, by budować sylwetkę rozłożystą i dynamiczną, a jednocześnie pełną romantyzmu. Tu w wersji nowoczesnej, z elementami stylu skandynawskiego, przeskalowanymi kołnierzami, koszulami i spódnicami łapiącymi powietrze niczym balon. Choć charakterystyczne, projekty Les Cherries dają się stylizować w przystępny sposób, uderzając zarówno w wysokie C, jak i tonując znacznie spokojniej.

Dużo tłumaczy proweniencja nazwy marki, to połączenie dwóch znaczeń. Francuskiego „chérie”, czyli „kochana” czy „droga” oraz angielskiego „cherries” – „wiśnie”, które zresztą tu i ówdzie się pojawiają jako dyskretne logo. Życzliwy zwrot ma odzwierciedlać podejście marki do klientek. Wiśni w kontekście romantycznym tłumaczyć nie trzeba, bo one w uroczy sposób mówią same za siebie, nawet w postaci niedużego haftu. Na poniższych zdjęciach pierwsza odsłona marki, noszona przez Marzenę Jarczak. Dziś, gdy daję Wam znać o tej kolekcji, na stronie czeka już kolejna, bardziej świąteczna. Idealny moment. Trzymam mocno kciuki za ten projekt, bo pięknych, lokalnie produkowanych ubrań nigdy dość.

Zdjęcia: Katka Michalak
Modelka: Marzena Jarczak
Produkcja: Les Cherries

2 Comments

  • Domi
    Posted 7 grudnia 2023 13:12 0Likes

    Wlaśnie sobie zamówiłam pasiastą bluzkę tej marki z kolekcji jesiennej bo te wykończenie rękawów mnie urzekły. Mam nadzieję, że wysoka cena będzie szla z jakością.:) Właściwie każdą z rzeczy w kolekkcji chcialabym miec w swojej szafie. Bardzo jestem ciekawa jak to dalje pójdzie.

  • Domi
    Posted 7 grudnia 2023 13:37 0Likes

    I po francusku moja droga to ma cherie a nie ma cherrie;)

Leave a Reply