Celapiu

Kiedy ja tu pisałam o Foksach? Sto lat temu! No dobrze, może nie sto, ale w czasach, gdy „blogerka modowa” nie było pojęciem pejoratywnym. Ba, brzmiało tak abstrakcyjnie, że trudno się było opowiedzieć po jakiejkolwiek stronie. Dobrze więc wiedzieć, że Foksy wciąż mają się dobrze, rosną w siłę i jest ich coraz więcej. Oprócz nich wyrosło całe stado dzianinowych cudowności. Od czapek z uroczymi porożami po wielofunkcyjne swetry. A po drodze nauszniki a’la księżniczka Leia z „Gwiezdnych Wojen” albo misternie wyplatane kominy we wszystkich kolorach tęczy.
W Celapiu ciągle coś się dzieje. Na sezon zimowy zostały przygotowane elementy inspirowane (na szczęście dość luźno) zbroją rycerską. Misiurka, kolczuga, czapka na cześć Joanny D’Arc – zachowują stalowe odcienie, ale od oryginałów różnią się ciężarem i miękkością. Dla znudzonych klasyczną szarością dostępnych jest kilkanaście innych kolorów – od fuksji po musztardę – wystarczy podać numer koloru w zamówieniu (spokojnie, czarny też się znajdzie).
Jestem pod nieustającym wrażeniem pomysłowości Celiny Dębowskiej (twórczyni marki). Trudno uwierzyć, ale w przyszłym roku Celapiu skończy dziesięć lat! Trzymam kciuki za kolejną dekadę. Zwłaszcza że w naszym kraju rękodzieło wciąż jest postrzegane raczej w kategoriach fanaberii niż biznesu. Niesłusznie. Ale to temat na inną okazję.
celapiu (7)
celapiu (3)
celapiu (4)
celapiu (5)
celapiu (6)
celapiu (8)
celapiu (9)
celapiu2
celapiu3

Fot: Jo Gorlach
Stylizacja: Dorota Magdziarz
Makijaż: Aga Kuźma
Modelka: Martyna Szopa

6 Comments

 • http://projektowanieodziezy.blogspot.com/
  Posted 3 stycznia 2014 18:30 0Likes

  Świetne rzeczy. Liski + rogi =

 • dwa
  Posted 3 stycznia 2014 18:49 0Likes

  aha, czyli tu nie przeszkadza Ci, że to akryle??

  • harel
   Posted 7 stycznia 2014 12:17 0Likes

   Akryle w sześćdziesięciu procentach, w pozostałych czterdziestu wełny – jeśli już się przyczepiać. Owszem, przeszkadza, ale mamy tu świetny przykład, na to, kiedy jestem w stanie przymknąć oko. Gdy projekty są znakomite same w sobie. I czasem nawet potrafię taką rzecz z akrylem czy innym sztucznym surowcem kupić i nosić. Podkreślam, czasem, bardzo rzadko.

 • VamppiV
  Posted 4 stycznia 2014 12:04 0Likes

  Jakie świetne rzeczy! Cuda 😀

 • format1x1
  Posted 4 stycznia 2014 16:42 0Likes

  od dawna moje ulubione! choruje no szalo bolerko cos!

 • Metka by Traczka
  Posted 5 stycznia 2014 22:24 0Likes

  Och, jak to fajna polska marka!
  Mocno trzymam kciuki i bardzo sekunduję!

Leave a Reply