You're under arrest!

W 1985 roku Miles Davis wydał płytę pod tym tytułem. Sporo w niej akcentów policyjnych (jest nawet jeden akcent polski – dość zabawny) i mnóstwo fantastycznych gości. Gdy po raz pierwszy oglądałam biżuterię zaprojektowaną wspólnie przez Ewelinę Kustrę i Anię Kruk, skojarzenie było błyskawiczne. Niezwykle zdolny zespół, policyjny temat przewodni i rozbudowana, a jednocześnie jednolita forma (choć łącząca w sobie różne style). No i to, co zarówno w muzyce, jak i w modzie cenię sobie ogromnie. Twórcy nie przekrzykują się, tylko tworzą wspólnie. Co John Scofield skomponował, Miles Davis zagrał. Co Miles wymyślił, to Sting wyrecytował. Efekt broni się do dziś, choć w przyszłym roku będzie miał trzydzieste urodziny.
„Call the police” to tytuł kolekcji biżuterii stworzonej przez dziewczyny dla marki SHE/S A RIOT. Składa się ona z modułów, które można dowolnie ze sobą łączyć. Mosiężne lub silikonowe bazy różnej szerokości wyposażone zostały w ozdobne elementy, do których przyczepia się zawieszki w kształcie kajdanek i colta. Albo po jednej, albo ile wlezie. Zależy to tylko od naszego humoru oraz zasobności portfela. Choć tak biżuteria droga nie jest i już za 29 zł możemy mieć pierścionek lub wisiorek. Im więcej elementów, tym głośniej, oczywiście. Bo te ozdoby dźwięczą przy każdym ruchu. Nikogo nie chcę namawiać, ale ja bym chętnie przygarnęła silikonową bransoletkę przy najbliższej okazji (za moment napatoczą się Walentynki). Podejrzewam, że w tych pragnieniach nie jestem osamotniona. No i to jedyne kajdanki, które mogłabym nosić (nie dopadł mnie szał na twarze Greya, nie czytałam nawet tytułów pozostałych części – gdybym używała emotikon, tu byłby ironiczny uśmieszek). Hands up!
SHESARIOTbyANIAKRUK_AniaKruk_EwelinaKustra_2_kwadrat
SHESARIOTbyANIAKRUK_AniaKruk_EwelinaKustra_1
HANDS_UP_szeroka
HANDS_UP_waska
KAJDANKI
LONG_STORY
MWK_P186_02
MWM_P016
MY_BLING_RING_srednia_2b
MY_BLING_RING_szeroka_1b
PISTOLET
ARMY_AURA_1

Zdjęcia: SHE/S A RIOT

4 Comments

 • elakijowska
  Posted 24 stycznia 2014 19:41 0Likes

  Biżuteria super,ale co z tym polskim akcentem u Milesa?

 • Amodna
  Posted 27 stycznia 2014 12:13 0Likes

  Nie lubię biżuterii (przepraszam za ten idący na prościznę neologizm) „przywieszkowej”, czy inaczej: „charmsowej”, ale ta kolekcja jest pozbawiona banalności i tandety – rewelacja!

 • koko
  Posted 2 lutego 2014 11:45 0Likes

  @elakijowska nie wiem, czy to akcent humorystyczny, ale na pewno polski – sprawdź: około 3:59 🙂 Wydawało mi się raczej, że miał ukazywać opresyjną rolę milicji… A biżuteria bardzo ciekawa, fajna na prezent dla kumpeli, z którą kawał dzieciństwa spędziłyśmy na zabawie w policjantów i złodziei (tak, w warzywniak i dom też się bawiłyśmy:P).

  • koko
   Posted 2 lutego 2014 11:46 0Likes

   nie wiedziałam, że nie wstawi linka: chodzi o utwór Miles Davis 01 One Phone Call, Street Scenes na youtube, około 3:59

Leave a Reply