Kaaskas

Nowe! I od samego początku cieszy niezwykle. Kaaskas to marka założona w kwietniu bieżącego roku przez Katarzynę Skórzyńską – laureatkę przedostatniej edycji Off Fashion w Kielcach (w listopadzie 2013). Choć na razie działa tylko fanpage, nie mogę dłużej czekać, muszę dać Wam znać. Bo dzieje się rzecz niezwykła. Pośród zachowawczych szarości, inspiracji ulicznych, hawajskich hibiskusów oraz sportu odmienianego przez siedem przypadków pojawia się coś, czego naprawdę wcześniej nie było. Po prostu. Projekty maksymalnie nowoczesne, świeże, przyjemne dla oka i umysłu.
O samej projektantce oraz kolekcji „Days of Being Wild”, którą przygotowała na okoliczność otwarcia Festiwalu Kultury Polskiej w Pekinie mogliście przeczytać w wywiadzie Marcina Różyca dla Qelement już w grudniu. Odsyłam do niego, bo nikt tak dobrze nie opisze swoich prac, jak artysta we własnej osobie. Na zachętę dodam tylko takie hasło: „staż u Richarda Nicolla”. Nic więcej. Nie to, żebyśmy powinni mieć jakieś kompleksy względem zjawisk londyńskich, ale z pewnością obserwacje z tamtego okresu nie pozostały projektantce obojętne. O odwadze nie piszę, bo przeglądając projekty z poprzednich lat stwierdzam, że nigdy Katarzynie odwagi nie brakowało.
W tym roku (dokładnie za tydzień) kończy studia w Katedrze Mody przy warszawskiej ASP. Lada moment ruszy jej sklep internetowy z ubraniami i akcesoriami. Co dalej? Czekam z niecierpliwością. Wiem jedno. Będzie o niej głośno. A na tym blogu jeszcze nie raz się pojawi.

kaaskas
kaaskas (2)
kaaskas (3)
kaaskas (4)
kaaskas (5)

Fot. Agnieszka Kulesza&Łukasz Pik
Modelka: Alicja Ewertowska, Rebel Models
Produkcja: Joanna Kotomska www.cargocollective.com/bloomproduction
Postprodukcja: Paweł Liro

2 Comments

  • agnieszkam
    Posted 3 czerwca 2014 16:14 0Likes

    Piękne to! Już gdzieś widziałam i zapamiętałam. Świeże i inne. Odważne, ale do noszenia. Czyli to, co doceniam 🙂

  • Karol
    Posted 12 czerwca 2014 20:21 0Likes

    Świetne te wzorki 🙂 Kobieta która wyszłaby w takim stroju na ulicę z pewnością zwróciłaby na siebie uwagę.

Leave a Reply