Regulars

Jeśli jakimś cudem nie znacie jeszcze sklepu This is paper, nadrabiajcie tę stratę natychmiast! Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w sieci. Mało sklepów, nie tylko w Polsce, ma tak przemyślany dizajn. Łączy się on bezpośrednio z asortymentem. Założenie było proste. Rzeczy codziennego użytku produkowane albo przez samych twórców sklepu w warszawskiej pracowni, albo przez zaprzyjaźnione polskie manufaktury, często niedocenione poprzez swoją oczywistość. Bo kto by zwracał uwagę na to, jak zaprojektowano pędzelek do smarowania ciasta czy lniany worek? A jednak, sposób podania pozwala dostrzec piękno tych zwyczajnych przedmiotów. Plus niewidoczna gołym okiem idea jak najmniejszej ingerencji w środowisko (wykorzystywanie naturalnych surowców, minimalizowanie użycia chemii itp.) przy jak największym wsparciu dla lokalnych twórców.

Najświeższym dziełem This is paper jest projekt Regulars mający na celu promowanie Warszawy. To linia toreb i plecaków ozdobionych hasłem „ręcznie robione w Warszawie” przetłumaczonym na czternaście języków. Nadruk został nałożony metodą sitodruku przy użyciu farb wodnych, a tkanina to grube płótno lub dżins. Dla mnie to udane wyjście poza schemat czy utartą symbolikę (przynosi tym większą ulgę, gdy spojrzy się na ostatnie pomysły na kreację naszej kandydatki w konkursie Miss Świata – jeśli nie wiecie, o co chodzi, cieszcie się słodką nieświadomością). Próżno tu szukać syrenki, Pałacu Kultury czy innych kluczy, według których buduje się z uporem wizję eksportową stolicy. Prosty przekaz po raz kolejny okazał się najlepszy. Gratuluję kreatywności.

this is paper regulars
this is paper regulars (6)
this is paper regulars (2)
regulars1
this is paper regulars (3)
regulars2
this is paper regulars (8)
this is paper regulars (4)
this is paper regulars (9)
this is paper regulars (5)
this is paper regulars (10)

Fot. Kuba Dąbrowski

3 Comments

  • daniel
    Posted 11 listopada 2014 13:48 0Likes

    Nie znałem nigdy tego sklepu – nie słyszałem o nim ani nie widziałem jego produktów. prezentowane prze Ciebie torby jak i plecaki są świetnym pomysłem – chciałbym taką jedną mieć

  • Dorota
    Posted 20 lutego 2018 11:29 0Likes

    Pierwszy raz słyszę o tej marce! dzięki 🙂 Ja odkryłam ostatnio plecaki z autorskim nadrukiem od Dwóch lewych rąk

Leave a Reply