Balagan – Sundreaming

Jak miło patrzeć na takie powroty. Balagan, po kilku sezonach lokalnych, udaje się do kraju, z którym jest związany od samego początku. To światło, ta roślinność i architektura – nie do pomylenia. Tak, kampania „Sundreaming” została zrealizowana w Izraelu. Tym razem miejscem akcji został kibuc HaOgen, kilkadziesiąt kilometrów na północ od Tel Awiwu. W tle brutalistyczna architektura lat sześćdziesiątych, a na pierwszym planie nowości i klasyki polskiej marki.

W letniej kolekcji znajdziemy sporo męskich akcentów: od mokasynów Agora na grubszej podeszwie z naturalnego kauczuku, przez Tet – wersję z wycięciami i klamerką po Shakuf – sznurowane, bez zbędnych ozdób. Pojawiają się też pierwsze w historii marki sneakersy, stworzone we współpracy ze słowacką marką Novesta. Tu kolejna nowość: modele w męskiej rozmiarówce. Czyżby początek nowej drogi? Kto wie? Są też baleriny, które od kilku sezonów bardzo ostrożnie powracają, by w roku 2022 (być może dzięki silnej pozycji Miu Miu) kusić nas już całkiem poważnie. Dla Balaganu to nic nowego, wszak od modelu Opera wszystko się zaczęło. Tym razem do wyboru mamy nowe, wyraziste odcinie chabrowego błękitu, lawendy czy… chałwy. Doczekałyśmy się też wersji sznurowanej wokół kostki (model Kerem) oraz inspirowanych „rzymiankami” butów Roma. I sandałki – tu historie najróżniejsze, w tym hit sezonu: model, który same chętnie określacie słowami „mój dziadek takie nosił”.

Torebki to nieodłączna część propozycji Balaganu. Pora na nową odsłonę retro: kubełkowych worków z usztywnionym dnem w klasycznych dla marki odcieniach naturalnego beżu, czerni, cynamonu i czekoladowego brązu, trapezowych shopperek na cienkich ramiączkach czy nieco mniejszych listonoszek o zaokrąglonych rogach.

I jeszcze rzecz ostatnia. W kampanii zostały wykorzystane ubrania marki Bodymaps z kolekcji „Krateczki” (pisałam o niej tutaj) oraz rzeczy z drugiej ręki dostępne w komisie Crush (o nim też pisałam, oczywiście). Ogromnie mi się podoba takie wzajemne wsparcie, to świetny dowód na to, że moda nie polega tylko na konkurencji. I może też przykład dla marek, które uparcie nie chcą występować w sesjach obok siebie? Ale to temat na inny tekst. Tymczasem zostawiam Was na wakcjach w Izraelu.

Produkcja i zdjęcia: Balagan Studio
Modelki: Lir Katz, Delphi Efroni
Stylizacje: Crush, Bodymaps 

Leave a Reply