MAWO: Elastic Futures

Długo kazali czekać na swoją nową kolekcję, ale też może po prostu konsekwentnie i literalnie realizują powolność w modzie, która jest jednym z ich najważniejszych celów. MAWO, czyli Maria Zakrzewska i Sergiusz Zięciak, do tej pory proponowali koszulę. Serwowaną na różne sposoby, zawsze uniseksową, uwzględniającą różne rozmiary oraz długości sylwetki (ich poprzednie kolekcje opisywałam tutaj i tu). Równie mocno, jak inkluzywne podejście, liczył się pozyskany materiał. Już poprzednim razem wszystkie surowce pochodziły z dead stocków i tę ideę twórcy marki kontynuują. Jeśli zdarza się coś nowego, możemy się spodziewać odpowiednich certyfikatów oraz lokalnego pochodzenia.

Dziś koszula zyskuje towarzystwo spodni, topów i t-shirtów, złączonych starannie skomponowaną paletą barw z obowiązkowym błękitem na czele (słynna „błękitna kropka” – „pale blue dot”, czyli nasza planeta sfotografowana z kosmicznego dystansu przez sondę Voyager, towarzyszy marce od samego początku, przybierając a to formę jednego guzika innego niż wszystkie, a to niedużej grafiki – jak poniżej na t-shircie), dodatkiem mocno nasyconej zieleni, przełamana różnymi odcieniami brązu czy złamanej bieli i maślanej żółci. Jak podkreślają Maria i Sergiusz, kolorystyka najnowszej kolekcji i czerpanie z barw podstawowych nawiązywać ma do twórczości modernistów, szczególnie architektury Le Corbusiera.

Fasony wciąż oscylują wokół klasyki, acz detal robi swoje. Tak jak w przypadku koszulki z wiązaniem na plecach, oversize’owych t-shirtów z szerokim ściągaczem czy grubych koszul inspirowanych odzieżą roboczą. Tu zawsze będzie niespodzianka, zakładka, mankiet, kształt kołnierzyka, kontrastowe przeszycie lub dyskretne logo. Całości towarzyszą trzy jedwabne apaszki z nadrukami, zaprojektowane przez Olę Niepsuj, Zuzannę Rogatty i Jana Estradę Osmyckiego. Idealnie domykają cały koncept.

Photographer: Edgar Berg @edgarberg
Assistant: Sheldon Harris @sheldonharris.film
Fashion Stylist: Angel Macias @angelfelix24
Model: Eny Jaki @eny.jaki
Hair/Makeup: Hair and Make up: Daniel Gryszke @danielgryszke
Production: Chipmunk Productions @chipmunk.prod

Leave a Reply